Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

Prezidentské volby na Radiu Kroměříž

11.01.2013

SOBOTA 12. LEDNA - SPECIÁLNÍ VYSÍLÁNÍ A ŽIVĚ VÝSLEDKY PREZIDENTSKÝCH VOLEB. Poslouchejte od 11 do 17 hod. Po 14 hod. se dozvíte první předběžné výsledky

VOLEBNÍ KUCHAŘKA: 

1) Kde a kdy volit
Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin. První den hlasování skončí ve 22 hodin. V sobotu budou otevřené od 8 do 14 hodin.

2) Kdo může volit
Volit může každý občan České republiky, který alespoň druhý den volby, tedy 12. ledna 2013, oslavil 18. narozeniny. Ve druhém kole pak může volit i občan České republiky, který alespoň druhý den druhého kola volby dosáhl věku 18 let.
Volič po příchodu do volební místnosti musí volební komisi prokázat svou totožnost a státní občanství České republiky platným občanským průkazem, platným cestovním, diplomatickým nebo služebním pasem České republiky či cestovním průkazem.¨

3 ) Voličské průkazy
Ti, kdo jdou hlasovat s voličským průkazem, musí tento průkaz odevzdat volební komisi. Mohou s ním volit v jakémkoli volebním okrsku v Česku, či na zastupitelském nebo konzulárním úřadě České republiky v zahraničí, ale jen jednou.

4) Jak volit
Po obdržení úřední obálky, případně hlasovacích lístků, se musí volič odebrat za plentu, jinak mu nebude hlasování umožněno.
Tam vloží do úřední obálky jeden hlasovací lístek kandidáta, pro něhož se rozhodl. Tento hlasovací lístek se nijak neupravuje.
Hlas bude neplatný, když bude v úřední obálce několik hlasovacích lístků.,
Od komise dostane lístky také volič, který hlasuje na voličský průkaz a své lístky si v místě trvalého bydliště nevyzvedl.

5) Druhé kolo voleb
Pokud žádný z kandidátů nezíská nadpoloviční většinu z celkového počtu platných hlasů oprávněných voličů, kteří se voleb zúčastnili a odevzdali platný hlas, bude se konat druhé kolo voleb za 14 dnů po začátku prvního kola volby.
 
Případné druhé kolo prezidentské volby se  tak bude konat v pátek 25. ledna od 14 do 22 hodin a v sobotu 26. ledna od 8 do 14 hodin.