Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

I letos se pojede Rohálovská 50 pro Kroměřížskou nemocnici

23.04.2016


Tradiční závod horských kol, Rohálovská 50 se blíží a sním i spousta zajímavostí. Na startu bude 30. dubna 2016 v Prusinovicích i James bond (samozřejmě s číslem 007), který se nakonec do Prusinovic probojoval, jak zachycuje trailer k letošnímu ročníku. Další účastníci, kteří závod absolvují ve stylu agenta 007, obdrží láhev Martini a pořadatelé za něho přispějí 100 Kč do sbírky na novorozenecký inkubátor do Kroměřížské nemocnice.

Rohálovská padesátka je akční trať, kde krátké a prudké stoupání střídají zábavné sjezdy a singletraily. Po startu čeká účastníky úvodní okruh zakončený rychlostní prémií. Populární je brod v Líšné s bouřlivou diváckou kulisou. Výzvou je Vesanská rokle na 29. kilometru, kterou zdolají v pedálech jen ti nejtrénovanější. Obávané je stoupání na 36. kilometru, které je zakončeno vrchařskou prémií. Působivý je i průjezd zámeckou oborou v Holešově a následný brod přes řeku Rusavu. Brod v Holešově pod Holajkou je zpestřen hudebním doprovodem a občerstvením pro diváky.
 
Rohálovská padesátka je patrně jediný závod, kde bikeři projíždí těsně před cílem skrz kravín. A jedinečností má závod více … 3 občerstvovací stanice s dobře naladěnou obsluhou (NEKO, Sokol Třebětice, MS Tučapy), 100 povzbuzujících regulovčíků na trati, hodnotný dárek pro předem registrované (letos kompresní podkolenky). Podtitul závodu „Vaše jarní srdcovka“ již zlidověl a pořadatelský tým Vesani.cz se jej snaží každoročně naplňovat.
Rohálovská padesátka odstartuje ve 12:30 výstřelem z napoleonského děla. V mužské ani ženské kategorii není jednoznačný favorit a šanci vyniknout mají regionální bikeři. Rekord trati 1:42:07 drží od roku 2012 Jan Jobánek a jeho případné překonání bude odměněno cenou starosty obce Prusinovice Zbyňkem Žákovským.

Závod je zatraktivněn řadou speciálních kategorií. Je vypsána kategorie TIR (jezdci nad 100 kg) a soutěž 3členných týmů. Závod je součástí Rohálovského duatlonu a místní série „MTB král Hostýnek“, který zahrnuje Rohálovskou padesátku, bikemaraton Drásal, Hostýnskou a Rusavskou padesátku.

Ještě před hlavním závodem (od 9:00) proběhnou závody dětí ve 14 kategoriích. I když jsou závody pořádány zdarma, každý malý cyklista získá po dojezdu dárek, ti nejrychlejší pak medaile a věcné ceny (vyhlášení ve 13:00). Na organizaci se velkou měrou podílí tým Holešovských Pokalíšků. Děti bude po celý den povzbuzovat dvojice Mimoňů.

V sobotní odpoledne bude bez přestání probíhat doprovodný program. Vystoupí Karel Gott revival Morava (15:30), hudebník z Walesu Dale B Williams a den ukončí večerní zábava SKARLET rock (od 18:00) a diskotéka. „Snažíme se, aby Rohálovka nebyla jen závod, co si lidé odjedou a chvilku na to už vyráží domů, ale aby se lidem prostě z Prusinovic nechtělo,“ popisuje své přání hlavní pořadatel závodu Martin Koplík.
 
Záštitu nad 7. ročníkem Rohálovské padesátky přijala poslankyně Evropského parlamentu Martina Dlabajová. Mediálním partnerem akce je Radio Kroměříž.


Zdroj a foto: Vesani.cz (foto: Viktor Chmela, Libor Drábek)

Související fotografie