Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Hurvínkem do Tovačova

01.05.2013

Rok s rokem se sešel, máme tu opět jaro a s ním přichází i „odemykání lokálek“ bez pravidelného provozu, mezi které patří i „Tovačovka“.
Květnové jízdy v režii zvláštních vlaků Kroměřížské dráhy, o.s. se na tovačovské trati staly za poslední roky tradicí.
Zveme Vás na nevšední svezení historickým červeným motoráčkem „Hurvínek“ z 50. let minulého století, který bude po trati mezi Kojetínem a Tovačovem jezdit po celý víkend 4. a 5. května 2013.
Zvláštní vlaky se na trať vydají při příležitosti konání hned tří kulturních akcí při trati, které jistě stojí i za Vaši návštěvu!
V prvé řadě půjde o hody v obci Uhřičice, kde pro Vás budou už od soboty na hřišti připraveny pouťové atrakce, v neděli s úderem 10:30 hod. pak začne tradiční hodový program v podobě průvodu od hasičské zbrojnice k soše sv. Floriána, kde proběhne slavnostní Mše Svatá.
Druhou, tentokráte ryze sobotní akcí, bude 4. ročník modelářské výstavy Plastic People of Tovačov, která se koná od 9. hodiny v prostorách tovačovské sportovní haly nedaleko vlakového nádraží. Kromě soutěžní výstavy modelů budou, stejně jako v minulých letech, před halou vystavena skutečná vojenská vozidla jako BVP, OT-64 a další, občerstvení zajistí polní kuchyně a obvyklé kluby vojenské historie by se zde letos měly představit ve výrazně větším počtu.
Třetí, opět tovačovskou a tentokráte celovíkendovou akcí budou tradiční závody psů Key Disc Dog Freestyle, které se budou konat na hřišti mezi rybníkem Kolečko a zámkem. A také zámek Tovačov bude veřejnosti otevřen po celý víkend, a to vždy od 10. do 17. hodiny.
Vlaky budou jezdit za každého počasí, ceny jízdného (30 Kč za jednosměrnou a 50 za zpáteční lepenkovou jízdenku pro dospělou osobu, resp. 30 Kč za zpáteční a 20 Kč za jednosměrnou jízdenku pro dítě 6 až 15 let na celou trasu) zůstávají stejné jako v uplynulých šesti letech a místo by se mělo najít i pro kočárek či jízdní kolo.

Podrobné informace o jízdách najdete na webových stránkách tovačovské trati: www.prototypy.cz/tovacovka

Související fotografie