Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Hudební Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Den nezávislosti a rodeo v Kostelanech

09.07.2013


Den nezávislosti je všeobecně spojován s přehlídkami, grilováním masa, pivem, různými událostmi veřejnými i soukromými, které oslavují historii, vládu a tradice Spojených států. Mezi tradiční události, konající se v USA již od roku 1888, patří i rodeo. Jízda na býcích a koních oslňuje nadšené diváky i dnes a publikum zastává silnou motivaci pro šikovné kovboje, aby ukázali svůj um, sílu a mrštnost.

Návštěvníci Ranče Kostelany se v sobotu 13. července od 11 hodin mohou těšit na rychlostní jezdecké soutěže, zaměřující se na obratnost koně, těmito disciplínami jsou například Pole Bending nebo Barrel Race. Následovat budou divácky velmi atraktivní dobytkářské disciplíny, u kterých vynikne umění honáků při vedení dobytka. Letos bude k vidění i nová disciplína Steer Wrestling (povalení dobytka ze sedla).

Jednotlivé disciplíny rodea jsou skutečnou soutěží, jejich výsledky se bodují a započítávají do ročního průměru jezdců v seriálu mistrovství ČR v rodeu.

Kromě tohoto zápolení bude k vidění spousta doprovodných akcí, které každoročně zabaví jak dospělé, tak děti. Budete se moci např. pokochat ukázkami nebezpečně vypadající práce s bičem.

Související fotografie