Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Polední relax

Baví Vás: Matěj Neradilek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIA



Kulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Amálka v Mongolsku aneb Avií Asií

16.02.2015


Dobrodružná výprava devíti bláznů a jedné Avie, pokřtěné na Amálku, dvouměsíční cesta, při které dobrodruzi projeli půl tisíce kilometrů dvěma kontinenty a pěti zeměmi, především Mongolskem. 

Přijďte si v úterý v 17:30 do kroměřížského kina Nadsklepí poslechnout vyprávění o asijských zemích, kde je opravdu možné všechno, stačí tomu jít jen trochu naproti. A bude vás čekat i menší hudební a kulinářské překvapení. Vstup zdarma! 

Součástí večera bude i hudební vystoupení mongolské skupiny DUNJINGARAV a výstava fotografií MONGOLSKO: Země› nedotčená (Jan Bureš ml.).

Mongolsko - země, kde si každý přijde na to své, nás nevyjímaje. "Chodili jsme po horách i pláních, jezdili na koních, sjížděli řeky a nasytili se mongolským stylem života i stravování," říkají nadšení cestovatelé, kteří se s vámi o své zážitky podělí. 




Devítičlenná parta lidí (vodáků, koňáků a trekařů) pod vedením Honzy Vrtěla si v loňském roce naplánovala dvouměsíční cestu do Mongolska a jako dopravní prostředek využila obytnou Avii A-31 turbo ze 70. let. 

Cesta vedla Českou republikou, Slovenskem, Ukrajinou, Ruskem a Mongolskem. Hlavní cíle byly horské oblasti v jižním a severním Mongolsku a východní Sajany v Rusku, kde se skupina dělila na vodáckou část, trekaře a cestovatele, najímající si místní koně. 

Co byly hlavní technické problémy na cestě s Avií Amálkou? Jak se v mongolštině vyjednává o opravách? Jaké jsou mongolské hory, cesty a místní turistická infrastruktura? Jak různorodá skupina, která se dala dohromady na tuto cestu, držela pohromadě?


zdroj: DK Kroměříž