Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

OBJEVUJTE ZLÍNSKO A LUHAČOVICKO / 3 top tipy

12.02.2024

Je tady druhý únorový týden a s ním po vzoru týdne předchozího ty nejlepší tři tipy na výlety z regionu Zlínsko a Luhačovicko!

Pěšky Pasekářskou stezkou: kus přírody kousek od Zlína
Dnes vás vezmeme na procházku přírodním parkem Želechovické paseky, který leží jen 6 kilometrů od Zlína. Začátek a cíl procházky je na Kudlově, kde se napojíte na naučnou Pasekářskou stezku. Pasekáři tady kdysi žili, pásli ovce a stavěli dřevěnice a naučná stezka vás provede jejich životem i krajinou. A na ovečky, koně i krávy na stráních narazíte taky. Pasekářská stezka je okruh dlouhý 6,5 kilometrů se sedmi zastavení, které vám velmi poeticky představí, jak se tady kdysi žilo. Užijte si procházku krajinou plnou příběhů.

Kompletní výlet ZDE.

Naučná stezka Královec
Prohlédnout si bělokarpatskou přírodu můžete na naučné stezce Královec. Vede z městečka Valašské Klobouky až nahoru na rozhlednu Královec. Cestou se můžete zastavit v pravém valašském informačním centru Valašské Klobouky. Až budete stoupat nahoru, panely naučné stezky vám představí vzácnou krajinu, která se dodnes seče ručně kosou. 
Nahoře na Královci vás čekají výhledy na celou klobuckou část Bílých Karpat, a navíc je to odtud jen kousek na stylovou a velmi fotogenickou pozorovatelnu Durch. 

Kompletní výlet ZDE.

Z Otrokovic na Žlutavu údolím Širokého potoka
Pro ty, kdo hledají klid, ticho a přírodu, tu máme dneska tip na jeden krásný podzimní výlet. Vede z Otrokovic, kam snadno dojedete vlakem nebo autobusem, a zavede vás údolím Širokého potoka až na kopečky kolem vesničky Žlutava, ze kterých je nádherný výhled. Po cestě potkáte Bělovskou studánku i plot hrnkovník ověšený desítkami barevných hrníčků. Doporučujeme s sebou vzít děti, protože na konci výletu nás čeká Farma Žlutava, kde mají minizoo a spoustu hospodářských zvířat. Pro zdatnější pak trasa výletu vede zpět do Otrokovic přes řeku Moravu, pro ty, kdo toho ještě tolik neujdou, bude dobrou zpáteční variantou autobus až do Otrokovic. 

Kompletní výlet ZDE.

Zdroj: Destinační společnost Zlínsko a Luhačovicko s podporou Zlínského kraje.
  

Související fotografie