Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Poznejte už čtvrtý výstavní blok v Galerii Pekelné sáně v Kroměříži

10.01.2024

Kroměřížská galerie Pekelné sáně představuje první výstavní blok tohoto roku, kde nabídne hned 4 výstavy zajímavých umělců. Vedle již známých jmen jako je Julius Reichel či David Možný budou k vidění práce mladé sochařky Sabiny Knetlové, která patří mezi nejvýraznější osobnosti současné generace mladých výtvarníků. Novinkou je otevření IV. výstavního prostoru, v němž bude mít návštěvník příležitost vidět práce Zuzany Pernicové, brněnské výtvarnice, v současnosti žijící a tvořící v Kroměříži.

4. výstavní blok
12. 1. 2024 – 28. 3. 2024

Vernisáž: 12. 1. 2024 18:00

 

Sál č. I nabídne výstavu Juliuse Reichla: Sorry bylo to rychlý ale mám peklo
Julius Reichel je živel známý intervencemi do veřejných prostorů a silným malířským gestem s prvky graffiti. Pro Pekelné sáně namaloval sérii hlav, očí, individualit. Věnoval se této práci během podzimu, kdy začal vést ateliér malby na pražské AVU.

 

Sál č. II uvede výstavu Davida Možného: Když nastaly deště
Instalace Davida Možného uvádějí v pohyb nezměrnou skutečnost v její kondenzované podobě a s věrností k jejímu působení na naše animální smysly. Kancelářské prostory determinující přesné decimetry pracovního prostoru nazývané open space, technicky dokonalá a prolamovaná sada sedaček z letištní haly, sloupky vymezující labyrintický pohyb v otevřeném prostoru vsakující se do podlahy.

 

Sál č. III a Sabina Knetlová: Oči jako sny
Sabina Knetlová intuitivně hledá v historii klasického sochařství, mytologii civilizační i osobní, s pevným vědomím nemožnosti podat dokončenou zprávu. Předkládá příběh o sobě a světě kolem s maximální otevřeností k tomu, co právě přichází. Jako když návštěvník vstupuje do prostoru s jejím dílem a oči jejího díla, byť jen na okamžik, pohlédnou do návštěvníkova
vnitřního světa.

Kurátorem těchto tří výstav je David Korecký

Sál č. IV Zuzana Pernicová: Frammenti / Zlomky
Doménou tvorby Zuzany Pernicové je kresba, v níž cítí jistotu a našla si v ní svůj rukopis i možnosti pro vyjádření více niterných a intimních témat. V době, která užívá do posledního momentu každý okamžik přítomnosti, obrací se autorka k intuitivnímu vnímání života a času. Jako by žila minulostí v čase přítomném.

Kurátorka: Soňa Novotná

 

Výstavní blok, jako obvykle, doprovází publikace, která témata jednotlivých výstav dále rozšiřuje a doplňuje. 

Související fotografie