Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Víkendová On-air jízda

Baví Vás: Daniela Zedníčková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Svatováclavské slavnosti piva a skvělé muziky

06.09.2023

Fanoušci chmelového moku si do kalendáře na sobotu 9. 9. 2023 značí Svatováclavské slavnosti na Výstavišti v Kroměříži. Desátý ročník pivní fiesty nabídne to nejlepší osvěžení z moravských pivovarů za doprovodu předních interpretů československé hudební scény.

„Bude to oslava dobrého jídla a pití, kde chceme lidem přiblížit pivní kulturu prostřednictvím odborníků z nejvýznamnějších moravských pivovarů. Proto do programu zařazujeme školu čepování piva, besedy se sládky, kulinářskou show na téma pivních receptů a taky soutěže s tématikou, která se vztahuje k národní pivní kultuře,“ láká ředitel výstaviště Pavel Konečný.

Rozmanitá bude samozřejmě nabídka pivních speciálů, ale neméně pestrá bude i hudební produkce. Na dvou pódiích se prostřídá desítka kapel v čele s Děda Mládek Illegal Band, IMT Smile, Arakain nebo legendární Pražský výběr.

V rámci doprovodného programu zaujme ukázka historického pivovarského nákladního vozidla nebo soutěže o nejlepší pivní knír a nejsilnějšího pivaře. Ale také na škola čepování piva, kde se hosté zábavnou formou dozví, jak o pivo pečovat a jak ho správně čepovat.

O zajímavou podívanou se postará Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje, kroměřížská jednotka předvede stříhání automobilových vraků a ukázku vyproštění po dopravní nehodě.

Symfonii chutí návštěvníkům naladí trojice pivních speciálů, z nichž každý má svůj osobitý charakter a příběh.

Začíná se v sobotu 9.9. ve 13:00 a kohouty píp se spolu s hudebníky zastaví až o půlnoci.