Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Dopolední maraton

Baví Vás: Matěj Neradilek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

OBJEVUJTE VALAŠSKO / Tipy 7. - 13. 8. 2023

07.08.2023

Kam můžete vyrazit za kulturou a tradicemi na Valašsku? Inspirujte se našimi nejnovějšími tipy!

DOŽÍNKY V LIDEČKU
Nenechte si ujít tradiční akci Dožínky v Lidečku, která se bude konat v sobotu 20. srpna od 13 hodin v kulturním areálu Penzionu Čertovy skály. Akce začne děkovnou mší svatou, pokračovat bude dožatou na poli a předáním dožínkového věnce. K poslechu a tanci zahraje místní dechová hudba Lidečanka a cimbálová muzika. Těšit se můžete na bohatý doprovodný program a občerstvení. Více na webu ZDE.

VALAŠSKÉ FOLKROCKOVÁNÍ
Lenka Filipová, Dan Bárta a Illustratosphere, 123min. a The Atavists vystoupí v sobotu 19. srpna od 17 hodin na 34. ročníku Valašského folkrockování - tradičním multižánrovém festivalu v jedinečném prostředí Amfiteátru Na Stráni ve Valašské dědině Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Zvýhodněné vstupné si v předprodeji můžete zakoupit do pátku 18. srpna, poté se vstupenky prodávají on-line, v sídle Téčka, v informačním centru nebo na místě konání festivalu v prodejním stánku u vstupu do Valašské dědiny vedle budovy Sušáku. Festival se koná za každého počasí. Více na webu ZDE.

FOTOSOUTĚŽ VYFOŤ VALAŠSKO A VYHRAJ
Zapojte se do fotosoutěže s názvem VYFOŤ VALAŠSKO A VYHRAJ, kterou vyhlásila Destinační společnost Valašsko. Vybrat si můžete z kategorií: Sportovní vyžití na Valašsku, Příroda na Valašsku a Tradice na Valašsku. Pravidla soutěže jsou jednoduchá – stačí pořídit dostatečně kvalitní fotografii a zaslat ji do 10. října na e-mailovou adresu fotosoutezvalassko@seznam.cz Soutěžící se mohou zapojit maximálně jedním snímkem v každé kategorii a fotografie musí být pořízena výhradně v oblasti regionu Valašsko. Vyhlášení vítězných fotek proběhne 31. října na webu www.visit-valassko.cz. Autoři tří nejlepších snímků v každé kategorii obdrží finanční odměny za 1. místo ve výši 3 000 korun, za 2. místo 2 000 korun a za 3. místo 1 000 korun. Více informací naleznete na webu ZDE.

TOMÁŠ KOČKO & ORCHESTR VE VALMEZU
Sobota 12. srpna bude patřit open-air koncertu kapely Tomáš Kočko & Orchestr, který míří v letní štaci také do Valmezu. Kapela svou hudbou pevně ukotvenou v moravské tradici, okořeněnou folkovým vnorem, rockovým nápřahem i metalovými riffy rozezvučí I. nádvoří zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí od 20 hodin. 
U zrodu kapely Tomáš Kočko & Orchestr stály verše moravského básníka z Valašska - Ladislava Nezdařila. V roce 1999 vydala kapela debutové album Horní chlapci s jeho zhudebněnými texty, pro které jako básnický jazyk zvolil Nezdařil dialekt moravských Valachů. Zbojníci, hory, vzdor, úcta k tradicím, láska i smrt, jichž je Nezdařilova poezie plná, se stali příštími tematickými okruhy dalších desek kapely Tomáš Kočko & Orchestr. V případě nepříznivého počasí bude koncert v M-klubu. Vstupné na místě 390 korun, v předprodeji 340 korun. Více na webu ZDE.

LIPTÁLSKÉ SLAVNOSTI
Přijeďte si užít konec léta na Valašsko, kde zároveň přivoníte k vůním exotických zemí z celého světa v rámci 54. ročníku mezinárodního folklorního festivalu LIPTÁLSKÉ SLAVNOSTI, který se koná od 23. do 28. srpna v Přírodním kulturním areálu v Liptále.  
Na letošní ročník jsou pozvány soubory z blízkých i dalekých zemí, konkrétně z Brazílie, Indonesie, Rakouska, Polska, Maďarska či Slovenska. Z domácích souborů pak skupina GORALE – Čechomor revival, FURIANT – soubor lidových písní a tanců České Budějovice, ale chybět nebudou ani místní CM Kuráž ZUŠ Morava, CM Cérky ZUŠ Morava, FS Lipta Liptál: Malůšata, Malí ogaři, Malá Lipta, Základ, Senioři, Ženský sbor Rokytenka a DH Liptalanka. Bohatý víkendový doprovodný program zahrnuje mimo jiné muzicírování před zámkem, řemeslnický jarmark s ukázkami tradičních řemesel řezbářů, kovářů, tkalců a dalších nebo atrakce pro děti v podobě tvořivých dílen či jízdy na koních. Více na webu ZDE.


 

Zdroj: Destinační společnost Valašsko s podporou Zlínského kraje.

  

Související fotografie