Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Víkendová On-air jízda

Baví Vás: Daniela Zedníčková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

OBJEVUJTE VALAŠSKO / Tipy 12. - 18. 12. 2022

12.12.2022

Tento týden objevujeme Valašsko a přinášíme vám skvělé tipy na předvánoční akce!

VÁNOČNÍ ČAS VE VALAŠSKÉM MEZIŘÍČÍ
Nové valašskomeziříčské náměstí bude letos od pátku 16. do pátku 23. prosince opět dějištěm akce Vánoce ve ValMezu. Návštěvníci se mohou těšit nejen na tradiční vánoční trhy, nabídku vánočního zboží, voňavých specialit včetně nápojů či trdelníků, ale i bohatý doprovodný kulturní program ve kterém vystoupí například Rock-Roll Band Marcela Woodmana, Varšavanka, Marcell, cimbálová muzika Valašsko, The Colt, Rivermons, zpěvačka Lenny, cimbálová muzika Polajka, valašskomeziříčský dětský folklorní soubor Ovečky, ABBA revival nebo kapela Buty. 
Přijďte se vánočně naladit a případně i dokoupit poslední dárečky pro své blízké, prodejní domečky budou otevřeny každý den od 10 do 18 hodin.

Více o akci ZDE.

PŘIJĎTE SI UŽÍT VÁNOCE DO ROŽNOVA POD RADHOŠTĚM
Přijďte si užít Vánoce v Rožnově pod Radhoštěm, kde na vás čeká pestrá nabídka kulturních předvánočních akcí. V sobotu 17. prosince od 16 hodin si na Masarykoě náměstí v Rožnově můžete užít Předvánoční koncert Adama Mišíka. V sobotu 17. a neděli 18. prosince se pak můžete vydat od 17 hodin do Dřevěného městečka ve Valašském muzeu v přírodě na Živý Betlém, kde vystoupí tanečníci, zpěváci a muzikanti z rožnovských souborů JAVOŘINA, RADHOŠŤ a SOLÁŇ, DECHOVÁ HUDBA HORŇANÉ a členové JEZDECKÉHO KLUBU VALAŠSKO. V neděli 18. prosince si od 14 hodin můžete užít v Kostele Všech svatých v Rožnově čtvrtý Adventní koncert a v úterý 20. prosince od 18 hodin pak hudební cyklus vyprávějící příběh narození Ježíše Krista a lidových Vánoc v podání Vojenského uměleckého souboru Ondráš Cesta Světla v Kostele Všech svatých. 
Foto: Jakub Sobotka

Více o akci ZDE.

PŘEDVÁNOČNÍ ČAS ZPESTŘÍ NA VSETÍNĚ VESELÉ VÁNOČNÍ HODY
Koledy, vůni punče, předvánoční jarmark, bohatý kulturní program, ale i další překvapení nabídnou letošní Veselé vánoční hody na Vsetíně, které se budou na náměstí Svobody konat od pondělí 19. do pátku 23. prosince. Pět předvánočních dní nabídne program bohatý na hudební vystoupení dětí ze vsetínských základních či mateřských škol, ale i zvučná jména interpretů, jako Heidy Janků, Laura a její tygři nebo Leona Machálková. Čtvrtek 22. prosince bude patřit Živému Betlému a speciálnímu vánočnímu videomappingu na budovu vsetínské zdravotní školy. V předvečer Štědrého dne vánoční atmosféru dotvoří tradiční Zpívání koled se Vsacanem na Dolním náměstí. Vánoční jarmark nabídne pochutiny, sladké či slané pokrmy, medovinu, punč, svařené víno, klobásky či sýry, zkrátka vše, co k vánoční atmosféře neodmyslitelně patří. 


Více o akci ZDE.


Zdroj: Destinační společnost Valašsko s podporou Zlínského kraje.

  

Související fotografie