Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Dopolední maraton

Baví Vás: Matěj Neradilek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

OBJEVUJTE SLOVÁCKO / Tipy 21. - 27. 11. 2022

21.11.2022

Na Slovácku se můžete krásně naladit na adventní období nebo se inspirovat tipy na výlety.

ZA TRADICEMI DO SRDCE SLOVÁCKA
V sobotu 26. listopadu 2022 proběhne každoroční přehlídka rukodělných výrobců Slovácko v tradici. Přijďte se osobně setkat s lokálními výrobci, kteří své řemeslo konají srdcem a jsou nositeli značky Tradiční výrobek Slovácka. Těch je nyní více než 80. Na přehlídce bude možné většinu těchto šikovných výrobců poznat a někteří předvedou svou zručnost přímo na místě. Mezi ukázkami výroby se můžeme těšit třeba na panenky z kukuřičného šustí, ošatky, proutěné košíky, dřevěné formy nebo malování keramiky zručnými malérečkami. 
Pořiďte si v tento před-adventní čas kvalitní výrobek, který potěší oko či chuťové pohárky. Těšit se můžete i na dílničky pro děti a doprovodný folklorní program. Přehlídka Slovácko v tradici, sobota 26. listopadu. Přijďte se podívat a naladit se na adventní atmosféru. Potkáme se v prostorách uherskohradišťské Reduty, a to od 9 do 16 hodin.

VÝLETY PO SLOVÁCKU
Hledáte inspiraci pro své výlety? Navštivte web Slovácka, který nově otevřel sekci Výlety po Slovácku. Nabízí návštěvníkovi webu několik tipů, kam se vydat ve volném čase, přičemž výběr lze zúžit volbou ročního období či možností dopravy. Aktuálně se na webu nachází na dvě desítky tipů a výlety budou postupně přibývat. 
Ke každému výletu náleží popis trasy, délka, náročnost, mapa, ilustrační fotografie, případně tipy na možnosti občerstvení či zajímavost na trase. Už nyní lze vybírat například z procházek přírodou, ať už jsou to zajímavá místa v Chřibech či Bílých Karpatech. Některé procházky vás zavedou také do muzeí a expozic na Slovácku. Dozvíte se taky, kam se dostanete hromadnou dopravou, což může ušetřit nějakou korunku, ale také životní prostředí. Zejména v chráněných lokalitách. Více na webu Slovácka

ADVENTNÍ ČAS JE TADY ZAS
Odskočte si z předvánočního shonu do prostředí našich babiček a dědů, kteří vnímali advent jako dobu příprav na Vánoce, dobu zklidnění a rozjímání. Většinu času trávili se svými blízkými a věnovali se přípravě na nový rok, sbírali síly a bilancovali. První adventní víkend 3. a 4. prosince si připomeneme (některé již zapomenuté) zvyky a obyčeje z období adventu do začátku Vánoc. Nebude chybět obchůzka svatého Mikuláše s družinou nebo tajemné Lucky. A kde vlastně? Ve Skanzenu Rochus v Uherském Hradišti. 
Akci Adventní čas je tady zas pořádá Skanzen Rochus každoročně. Vládne tu vždy atmosféra, která každého návštěvníka vyvede z předvánočního pospíchání, obyčeje, vánoční koledy, vůně svařáku a volné tempo. Zimní výhledy na královské město Uherské Hradiště jsou už jen příjemným bonusem. Navštivte Skanzen Rochus ve dnech 3. a 4. prosince. Adventní čas je tady zas. Více na skanzenrochus.cz. 


Zdroj: Region Slovácko s podporou Zlínského kraje.

Související fotografie