Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Hudební Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

OBJEVUJTE ZLÍNSKO A LUHAČOVICKO / Tipy 7. - 13. 11. 2022

07.11.2022

Tipy na tradiční akce i kam na výlet vám přinášíme tentokrát z oblasti Zlínska a Luhačovicka.

Z PROVODOVA NA HRAD STARÝ SVĚTLOV
Přijměte pozvání na podzimní procházku na pověstmi opředený hrad Starý Světlov. Čekají vás pouhé 4 kilometry, rovinku ale rozhodně nečekejte, cesta bude pěkně stoupat.  Začne ve vesnici Provodov, tam po necelém kilometru narazíte na malebné poutní místo Malenisko s kostelíkem Panny Marie Sněžné. Vyvěrá zde pramen, o kterém se traduje, že je zázračný, sami ho vyzkoušejte a uvidíte.  Starobylou krajinou, již jen mírným stoupáním dojdete na Starý Světlov, který tu stojí už od 14. století. Jak praví místní pověst, hrad ukrývá zlatý poklad. Cesta zpět bude pěkně z kopečka, půjde se vám určitě lehce, pokud se nepotáhnete s pokladem ze Světlova.
Foto: Archiv Zlínsko a Luhačovicko, Jan Zainer 

Jak to s tím pokladem celé bylo si přečtěte na webu zlinsko-luhacovicko.cz.

SVATOMARTINSKÉ HODOVÁNÍ A KATEŘINSKÝ JARMARK
Setkání s přáteli a vašimi blízkými si můžete v listopadu naplánovat třeba na období svatého Martina. Mnohé restaurace na Zlínsku a Luhačovicku chystají na tyto dny lákavou nabídku svatomartinských hus i vyhlášených svatomartinských vín. 12. listopadu oživí náměstí Míru ve Zlíně Svatomartinské hody. Návštěvníky čeká ochutnávka svatomartinských a mladých vín, tradiční menu, vyvrcholením pak bude kuchařská show Romana Staši. Za setkáním a dobrým jídlem se můžete vypravit také do Uherského Brodu, XV. Kateřinský jarmark zde proběhne 26. listopadu. Při ochutnávání místních specialit se těšte i na rozsvícení vánočního stromu za doprovodu andělů. 
Foto: Hotel Radun

Kam se v listopadu vydat za podobnými akcemi si přečtěte na webu Zlínsko-Luhačovicko v sekci Akce a události.

ČERTI JIŽNÍHO VALAŠSKA: VALAŠSKÝ MIKULÁŠSKÝ JARMEK SE BLÍŽÍ!
Po dvouleté pauze se ve Valašských Kloboukách bude v sobotu 3. prosince konat již po 29. vyhlášený Mikulášský jarmek. Přípravy jsou v plném proudu, zelí na pravou jarmekovou kyselici už je v bečce, a tak se můžete těšit na setkání s Mikulášem a jeho družinou, užít si valašské tradice a zvyky, poslechnout si muziku, koupit si rukodělné zboží, prostě se krásně naladit na adventní období. Přijďte se pobavit, pochutnat si a hlavně se potkat s přáteli. 

Další tipy na akce a výlety na Valašském Klobucku najdete na webu zlinsko-luhacovicko.cz.
Foto: Archiv Zlínsko a Luhačovicko, Lenka Vaculínová


Zdroj: Destinační společnost Zlínsko a Luhačovicko s podporou Zlínského kraje.
  

Související fotografie