Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

OBJEVUJTE SLOVÁCKO / Tipy 24. - 30. 10. 2022

24.10.2022

Přinášíme vám tipy na zajímavé listopadové akce v regionu Slovácko.

STRAŠIDELNÁ ZAHRADA V KOVOZOO
Bojíte se rádi? Přijďte na festival strašidel a hororu do staroměstské KOVOZOO. Kdy? V sobotu 5. 11. Kam? Do KOVOZOO ve Starém Městě. Program bude probíhat od 15 až do 21 hodin. Čeká vás krásně ponurá atmosféra, strašidelné úkoly pro děti, sraz masek velkých i malých, lektvary a pokrmy, jejichž původ a účinek je vždy nejistý. Přichystejte si i vy strašidelné kostýmy a přijďte se společně bát do KOVOZOO. Na jaká strašidelná stanoviště se letos můžete těšit? Už se na Vás chystají Piráti z Karibiku, Peklo čertů krampusáků, Squid game, středověká mučírna, Perníková chaloupka a spousta dalšího. Strašidelná stanoviště jsou určena jak pro děti, tak pro dospělé. Bude to jízda! Kromě strašidelných stanovišť se můžete těšit i na magickou animační show, udělení ocenění za nejlepší strašidelný výkon a v neposlední řadě na jedinečný areál KOVOZOO za tajemného přítmí. Strašidelná zahrada v KOVOZOO, sobota 5. 11. od 15 hodin.

MLADÁ I SVATOMARTINSKÁ VÍNA OCHUTNÁTE V SRDCI SLOVÁCKA
Ať už je pondělí nebo neděle, v Uherském Hradišti slaví svatého Martina vždy přesně jedenáctého listopadu. Letos navíc tento svátek vychází na pátek, a tak můžeme jeho oslavou úspěšně zahájit gurmánský podzimní víkend. Všichni příznivci mladého vína se sejdou již tradičně na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti. Svatý Martin přikluše na Masarykovo náměstí v Uherském Hradišti v pátek 11.11. přesně v 11:11 hodin za zvuku kostelních zvonů. Poté předá knězi letošní mladé víno k požehnání. Následovat bude vystoupení folklorního souboru i ztvárnění legendy o svatém Martinovi. Na co se pak všichni těší nejvíce, je následná degustace svatomartinských a mladých vín. Nebudou chybět ani tradiční gurmánské speciality. Podrobné informace sledujte zde na webu Slovácka Přijďte v pátek 11.11. 2021 na Žehnání Svatomartinského vína na Masarykovo náměstí v Uherském Hradišti a vychutnejte si letošní svatomartinská vína! 

ZA TRADICEMI DO SRDCE SLOVÁCKA
V sobotu 26. 11. 2022 proběhne každoroční přehlídka rukodělných výrobců Slovácko v tradici. Přijďte se osobně setkat s lokálními výrobci, kteří své řemeslo konají srdcem a jsou nositeli značky Tradiční výrobek Slovácka. Těch je nyní více než 80. Na přehlídce bude možné většinu těchto šikovných výrobců poznat a někteří předvedou svou zručnost přímo na místě. Mezi ukázkami výroby se můžeme těšit třeba na panenky z kukuřičného šustí, ošatky, proutěné košíky, dřevěné formy nebo malování keramiky zručnými malérečkami. Pořiďte si v tento před-adventní čas kvalitní výrobek, který potěší oko či chuťové pohárky. Těšit se můžete i na dílničky pro děti a doprovodný folklorní program. Přehlídka Slovácko v tradici, sobota 26. listopadu. Přijďte se podívat a naladit se na adventní atmosféru. Potkáme se v prostorách uherskohradišťské Reduty, a to od 9 do 16 hodin.

Zdroj: Region Slovácko s podporou Zlínského kraje.

Související fotografie