Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

OBJEVUJTE KROMĚŘÍŽSKO / Tipy 3. - 9. 10. 2022

03.10.2022

Hledáte tipy na podzimní výletování? Pár bychom jich pro vás měli, tentokrát z regionu Kroměřížsko!

NAUČNÁ STEZKA MEDKOVY RYBNÍKY V KROMĚŘÍŽI
V Kroměříži vznikla nová naučná stezka, tentokrát v lokalitě zvané Medkovy rybníky, která vznikla někdejší těžbou cihlářské hlíny a později sloužila k rekreaci. Poslední léta však místo spíše pustlo, a proto se město rozhodlo lokalitu znovu zatraktivnit a zpřístupnit k procházkám. Dostanete se sem z Bílanské ulice, kde je umístěna první informační tabule. Trasa je doplněna o interaktivní prvky pro děti, které zábavnou formou poznají život v přírodě a ve vodě. 
Byla zde vybudována i odpočinková místa a celkově to tady působí velmi příjemně. Ideální na odpolední procházku s dětmi. Nezapomeňte navštívit také další místa v Kroměříži, která budou bavit děti a kde se dozvíte spoustu zajímavostí. Jsou to naučná stezka Hráza kolem Hrubého rybníkaNaučná stezka Veverky Čiperky na Barbořině nebo běžecký okruh na Šlajze.

Kompletní výlet ZDE.

CYKLOSTEZKA MORKOVICE - NEZAMYSLICE
Dnes pro vás máme tip na krásnou a nenáročnou cyklostezku, která je vhodná i pro rodiny s dětmi a pokud ještě podzimní počasí dovolí, určitě sem vyrazte. Jedná se o cyklostezku, která byla vybudovaná na místě bývalé železniční trase z Morkovic do Nezamyslic a kdysi spojovala Zlínský a Olomoucký kraj. 
Je dlouhá asi 12 kilometrů a po cestě můžete odbočit třeba na malé poutní místo Křéby u Prasklic, odkud jsou krásné výhledy do okolní úrodné krajiny, či k zámku Uhřice. V Morkovicích je zase zajímavé Košíkářské muzeum, odkazující na tradici tohoto řemesla, které má v městečku dlouholetou tradici.
Kompletní výlet ZDE.

ROŠTÍNSKÁ KAPLE
Jsou turistické cíle velké a jsou turistické úplně miniaturní. Mezi ty druhé patří lesní kaplička s pramenem čisté vody v lese za Roštínem. Neudál se tu zázrak, nestojí tu turistický lunapark, a možná proto je to krásné místo pro příjemnou procházku. 
Lesní kaplička se sochou panny Marie Loretánské  v lese za Roštínem stojí od roku 1907. Podobně jako jiné lesní kaple, i tato připomíná zázračnou lurdskou jeskyni a hned pod kaplí vyvěrá ze země pramen svěží a čisté vody. 
Pokud se sem vydáte od Roštína, potkáte cestou opuštěné letní kino, které dodnes působí velmi romanticky. Kaplička je jen pár kroků od něj, takže se sem nebojte vyrazit na procházku s dobrým kočárkem nebo i s menšími dětmi.
Komu by výlet ke kapličce nestačil, může si cestu prodloužit lesem po žluté na Bunč nebo na rozhlednu Brdo


Kompletní výlet ZDE.

Zdroj: KROMĚŘÍŽSKO - sdružení pro cestovní ruch, z. s. s podporou Zlínského kraje.
       


Související fotografie