Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Hudební Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

OBJEVUJTE VALAŠSKO / Tipy 19. - 25. 9. 2022

19.09.2022

Také na konci září vám přinášíme nové tipy na výlety a aktivity, tentokrát z regionu Valašsko!

HÁŽOVICKÉ DÍLY A PORTÁŠI
Užijte si Valašsko a vydejte se s námi z Rožnova pod Radhoštěm na Díly nebo za portáši - strážci Valašska. Zhruba pětikilometrový výšlap z Rožnova na Hážovické Díly se zastávkou v místní vyhlášené hospůdce a s možným pokračováním až do Valašské Bystřice vám otevře nový pohled na beskydské kotáry. Na cestu se můžete vydat pěšky, ale také na kole nebo koloběžce. Výchozím bodem je „Rožnovský nultý kilometr“ u mostu na ulici Nádražní, odtud pokračujte po červené turistické značce přes Masarykovo náměstí a městskou část Kramolišov malebnou krajinou až na Hážovické Díly – rozcestí, kde se můžete občerstvit v hospůdce. Právě z Dílů se vám naskytne krásný a neokoukaný pohled na známé turistické trháky - Radhošť a Pustevny. 
Foto: m-ARK

Z Hážovických Dílů dojdete dále po červené do Valašské Bystřice, členité a hornaté obce se středem v nadmořské výšce 460 metrů, mezi jejíž nejvýznamnější památky patří hroby portášských velitelů ze slavného rodu fojtů Křenků z konce 18. století v podobě kamenných náhrobků. Najdete je před barokním kostelem Nanebevzetí Panny Marie a jsou chráněny jako kulturní památka.

Kompletní výlet ZDE.
Foto: archiv Valašská Bystřice

BIKE ARÉNA VSETÍN
Pytlácký, Templářský, Trailala, Duhový nebo Mraznice, to jsou traily, které si v singletrailovém centru pro horská kola - Bike aréně Vsetín užijí jak sváteční jezdci, tak i zkušení bikeři. Čekají zde na vás klopenky, přírodní nerovnosti, kamenné stupně, skoky, pumtrackové části, ale nechybí ani dřevěné lávky. Bike arénu najdete na Vsetíně místní části Semetín, která navazuje na cyklostezku Bečva, jež vede od pramene Rožnovské a Vsetínské Bečvy až po její soutok s Moravou. Užít si zde můžete více než 20 kilometrů přírodních stezek a trailů barevně rozlišených podle obtížnosti, od jednodušších modrých až po černé náročnější. 
Traily, které nabízí jak klidnější a bezpečné trasy pro rodiny s dětmi, tak i technicky náročnější tratě, na kterých si bikeři otestují své možnosti a schopnosti můžete navštívit až do konce října vždy od 8 do 19 hodin.
Více o Bikeparku Vsetín ZDE.

FOTOSOUTĚŽ VYFOŤ VALAŠSKO A VYHRAJ!
Až do 10. října se můžete zapojit do fotosoutěže s názvem VYFOŤ VALAŠSKO A VYHRAJ 2022, kterou vyhlásila Destinační společnost Valašsko. Vybrat si můžete z kategorií: Sportovní vyžití na Valašsku, Příroda na Valašsku a Tradice na Valašsku
Pravidla soutěže jsou jednoduchá – stačí pořídit dostatečně kvalitní fotografii a zaslat ji do 10. října na e-mailovou adresu fotosoutezvalassko@seznam.cz. Soutěžící se mohou zapojit maximálně jedním snímkem v každé kategorii a fotografie musí být pořízena výhradně v oblasti regionu Valašsko. 
Vyhlášení vítězných fotek proběhne 31. října na webu www.visit-valassko.cz. Autoři tří nejlepších snímků v každé kategorii obdrží finanční odměny za 1. místo ve výši 3 000 korun, za 2. místo 2 000 korun a za 3. místo 1 000 korun. 

Více informací no fotosoutěži ZDE.

Zdroj: Destinační společnost Valašsko s podporou Zlínského kraje.

  

Související fotografie