Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Hudební Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

OBJEVUJTE ZLÍNSKO A LUHAČOVICKO / Tipy 12. - 18.9. 2022

12.09.2022

Jaké tipy pro vás máme na polovinu září z regionu Zlínsko a Luhačovicko?

FESTIVAL DNY BAŤA VE ZLÍNĚ
Vyražte do Zlína na Festival Dny Baťa, který se koná od 12. do 18. září! Na Zlínském zámku si užijte zážitkový program, který nabízí například dobovou hudbu, automobilové veterány, tanec, půjčovnu a přehlídku dobových kostýmů. Nebo navštivte Vilu Tomáše Bati, kde se odehrává série zajímavých přednášek a komentovaných prohlídek. V Infopointu baťovského bydlení si můžete prohlídnout charakteristickou stavbu baťovské architektury a v sobotu 17. září si nenechejte ujít již šestý ročník Gallery Tour a prozkoumejte zlínské galerie a muzea v jednom dni. Více informací na www.zlin700.kulturazlin.cz.

Foto: Nadace Tomáše Bati

NAUČNÁ STEZKA KRÁLOVEC
Prohlédnout si bělokarpatskou přírodu můžete na naučné stezce Královec. Vede z městečka Valašské Klobouky až nahoru na rozhlednu Královec. Cestou se můžete zastavit v pravém valašském informačním centru Valašské Klobouky. Až budete stoupat nahoru, panely naučné stezky vám představí vzácnou krajinu, která se dodnes seče ručně kosou. 


Nahoře na Královci vás čekají výhledy na celou klobuckou část Bílých Karpat, a navíc je to odtud jen kousek na stylovou a velmi fotogenickou pozorovatelnu Durch. Další tipy na výlety najdete na www.zlinsko-luhacovicko.cz v sekci Kam na výlet.

Kompletní výlet naučnou stezkou Královec ZDE.

VIZOVICKÉ VRCHY PRO VŠECHNY
Jestli ještě přemýšlíte, kam vyrazit na výlet, doporučujeme sednout na vlak a svézt se až do Vizovic. Kromě toho, že tu najdete nádherný barokní zámek s parkem a s čokoládovnou, je tu také možnost zažít exkurzi v pálenici nebo navštívit Český pavilon Expo z Milána 2015. Zajděte si také do unikátního Muzea mizející africké kultury, kde mají více jak 340 exponátů. Vizovické muzeum Tijwara patří totiž mezi největší kolekce afrického umění v Evropě!


Naplánujte si ale také procházku na Janův hrad, na rozhlednu Vartovna, na rozhlednu Doubrava nebo nedokončenou baťovskou železnicí na kole z Vizovic do Jasenné. Tak objevte kouzlo Vizovic a Vizovických vrchů! Více na www.zlinsko-luhacovicko.cz v sekci Vizovické vrchy.


Zdroj: Destinační společnost Zlínsko a Luhačovicko s podporou Zlínského kraje.
  

Související fotografie