Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Ranní jízda

Baví Vás: Jitka Hrdličková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

OBJEVUJTE ZLÍNSKO A LUHAČOVICKO / Tipy 18. - 24. 7. 2022

18.07.2022

Pojďte s námi objevovat Zlínsko a Luhačovicko! Pět nových tipů na výlety je tady.

PĚŠKY NA LOVECKÝ ZÁMEČEK ANTONSTÁL
Dnes pro vás máme tip na procházku československým pohraničím. Začátek výletu je na vlakovém nádraží v Brumově-Bylnici, kde můžete dojet vlakem nebo tady zaparkovat auto. Odsud se vydejte na dvaceti kilometrovou procházku přes dechberoucí výhledy ze štítenských Pláňav až na vrchol Javorník, a pokračujte k ukrytému loveckému zámečku Antonstál, který je usazený v divočině karpatských lesů. Historie zámku je spjata s historií Brumovského panství, které se zde nacházelo od 13. století. Odtud Vás čeká cesta 8 kilometrů do Vlárského Průsmyku, kde náš výlet končí a vrátit se můžete autobusem zpět ze zastávky "Brumov-Bylnice, Sidonie, Vlára žel.st.". 
Kompletní výlet ZDE.

PROCHÁZKY S TAJENKOU: HOSTIŠOVÁ, ZOO ZLÍN NEBO TLUSTÁ HORA VE ZLÍNĚ
Letní prázdniny jsou tady a my pro vás máme tip na výlet s dětmi, u kterého se vaše ratolesti nebudou nudit. Akční maminka Veronika se svými dětmi prochází krásná místa nejen na Zlínsku a Luhačovicku a připravuje zábavné hrací karty s názvem Procházky s tajenkou. Vydejte se třeba na tříkilometrovou procházku vesničkou Hostišová až k rozhledně Na Strážné. Po cestě vás čeká zábavné luštění. Na webu zlinskoluhacovicko.cz najdete také další tipy na procházky s tajenkou, vydat se můžete do Zoo Zlín nebo na Tlustou horu ve Zlíně. A ještě více tipů pak objevíte na facebookové stránce Procházky s tajenkou.
CYKLOBUSEM ZE ZLÍNA DO HOSTÝNSKÝCH VRCHŮ
Novinkou letošního léta jsou linky cyklobusu ze Zlína do přírody Hostýnských vrchů. Pokud rádi jezdíte na trekovém kole, vydejte se ze Zlína na Tesák a odtud pokračujte po cyklotrase do Rajnochovic, kde si můžete odskočit na prohlídku Lesní železnice nebo zříceniny hradu Šaumburk. Podhůřím Kelčského Javorníku pokračujte až na Chvalčov a Chodníčkem Masarykových pokračujte do Bystřice. Trasa má krásných 24 kilometrů. A jestli dáváte přednost horskému kolu, tak se cyklobusem nechejte svézt na Troják a vydejte se na 15 kilometrovou jízdu, navštivte rozhlednu Marušku a po modré se vydejte na Hostýn. Dolů do Bystřice to už pak bude krásný sjezd lesem. Jen pozor, cesta je frekventovaná a chodí tu spousta poutníků, tak to moc nerozpalte. 
Kompletní trasy ZDE.
Další tipy na cyklo výlety najdete na webu zlinsko-luhacovicko.cz.

MALÝ LÁZEŇSKÝ OKRUH NA KOLE
Vydejte se na kolo kolem lázeňských Luhačovic. Malý lázeňský okruh, to je taková švihácká trasa kolem pramenů, na přehradu, s výšlapem na Řetechov a se spoustou opravdu dechberoucích výhledů. Začínáme u Městského domu kultury Elektra a infocentra přímo v centru městečka Luhačovice. Po Cyrilometodějské stezce prokličkujte městem až do vedlejší vsi Biskupice, kde před vlakovou zastávkou uhnete do kopce na Horní Dvůr. Po hřebeni pokračujte pořád rovně až dojedete na cestu v lese, která vás zavede na Řetechov. Na závěr sjeďte do Pozlovic k Luhačovické přehradě a pokračujte zpět po cyklostezce do Luhačovic a soplňte minerály třeba pramenem doktora Šťastného. 
Kompletní výlet ZDE.
Další tipy na cyklo výlety najdete na webu zlinsko-luhacovicko.cz.

NA KOLE ZA PADDLEBOARDY DO OTROKOVIC
Kam jinam v létě než k vodě? Otrokovické štěrkoviště je oblíbeným místem osvěžení malých i velkých. Loni se zde navíc nově otevřelo skvělé hřiště pro děti, mola nebo pláže. Pokud si rádi užíváte vodních radovánky aktivně, tak si na štěrkáci půjčte paddleboardy nebo šlapadla. A ještě jeden žhavý tip: Věděli jste, že se na paddleboardech můžete vydat na organizovanou projížďku po řece Moravě?
Do Otrokovic se dostanete hladce i na kole. Náš výletník Adam pro vás připravil výlet ze Zlína přes Mladcovou, Mysločovice až do Otrokovic. V Mysločovicích navíc pojedete kolem bikeparku s několika luxusními singletraily, které si můžete projet. Tak vzhůru k vodě!
Kompletní výlet ZDE.

Zdroj: Destinační společnost Zlínsko a Luhačovicko s podporou Zlínského kraje.
   

Související fotografie