Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Víkendová On-air jízda

Baví Vás: Matěj Neradilek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

OBJEVUJTE SLOVÁCKO / Tipy 4. - 10. 7. 2022

04.07.2022

Nevíte kam vyrazit? Tak to se inspirujte našimi tipy na výlety a akce, tentokrát z regionu Slovácko.

UHERSKÉ HRADIŠTĚ OPĚT OŽIJE SLOVÁCKÝM LÉTEM
Sportovně kulturní festival Slovácké léto vždy na začátku prázdnin roztančí a rozhýbe Uherské Hradiště. Nejinak tomu bude letos, a to konkrétně od pátku 1. července až do neděle 10. července. Součástí Slováckého léta je doprovodný program pro celou rodinu a vůbec pro všechny generace. Během uplynulých ročníků na festivalu vystoupila řada známých hudebních hvězd. I letos se můžete těšit na řadu koncertů, třeba Iné Kafe, Mňága a Žďorp, No Name nebo Fleret. Dny jsou nabité sportovními aktivitami včetně turnajů a soutěží, náměstí se promění v beach-volejbalové hřiště a koncertní stage, celé město žije dnem i nocí. Nechybí ani dětské dny a zábavné programy pro nejmenší. Přijeďte zažít Slovácké léto v Uherském Hradišti od 1. do 10. července. Aktuální informace a podrobný program naleznete na webu www.slovackeleto.cz
Foto: Kateřina Nosková

VÝLETNÍ LOĎ MORAVA
Pruhované tričko, sluneční brýle a můžeme vyrazit! Výletní loď Morava vyplouvá pravidelně po celé léto každé úterý, čtvrtek a neděli. Vzít si s sebou můžete i kolo a naplánovat si tak pěkný výlet na celý den. Domácí mazlíčky ovšem nechte pro tentokrát doma – přeprava zvířat na lodi není možná. Nastoupit je možné ve Spytihněvi, Napajedlích nebo Otrokovicích. Plavby jsou jednosměrné nebo zpáteční, vybrat si můžete také jen určitý úsek trasy. Velmi oblíbené jsou pak páteční plavby s ochutnávkou vína. Podvečer na Baťově kanále za letního večera, spolu s ochutnávkou místních vín ve vás zanechá zážitek, na který budete dlouho vzpomínat. Termíny těchto plaveb jsou již naplánovány na celé léto, tak rychle mrkněte na web, než budou všechny naplněny. Podrobnosti k jízdnímu řádu, nástupním místům, kontaktní informace a informace o cenách naleznete na webu hamboat.cz.  

BUCHLOVICE VONÍ PO ČESNEKU
V sobotu 23. 7. proběhne Festival česneku v Buchlovicích, který je pomyslnou oslavou této významné plodiny. Atraktivita akce je umocněna tím, že festival probíhá v pohádkových prostorách zámeckého parku v Buchlovicích. Na festivale ochutnáte česnekové speciality všeho druhu, a to nejen naslano, ale také ve sladké podobě. Již tradičně je například festival zahájen přípitkem v podobě česnekového kefíru. Krom toho jsou zde prodejci kvalitního českého česneku, který si můžete odvézt domů. Pestrý je také doprovodný, převážně folklorní program. Místo zde mají také výrobci tradičních řemesel. Aktivní návštěvníci se pak můžou zúčastnit tematických soutěží, které se točí jak jinak než kolem česneku. Mezi rarity pak patří česneková zmrzlina nebo česneková čokoláda. Nevěříte? Přijeďte v sobotu 23. 7. do Buchlovic a přesvědčte se na vlastní chuť a čich!

HÝLOM, HÝLOM! KUNOVICE ZVOU NA JÍZDU KRÁLŮ
Jízda králů se koná v Kunovicích na Slovácku každé dva roky. Letos ovšem o něco později, než je běžné, a to kvůli opravě hlavní silnice. Poznačte si tedy termín nadcházející jízdy králů v Kunovicích, a to od 6. do 7. srpna. Touto jízdou bude završena pomyslná série tří jízd na Slovácku na území Zlínského kraje. Kunovská jízda králů je specifická autentickým zdobením koní, barevností krojů, na což pilně dohlíží nejen organizátoři akce, ale také kunovské tetičky. Ty už měsíce dopředu ručně chystají tisíce papírových růží. Od Panského dvora vyjíždí vždy průvody urostlých mladých mužů v krojích, hrdě se nesoucích na nazdobených koních. Průvod zpestřují svými vtipnými vyvolávkami, které jsou buď předem připravené a souvisí s děním ve městě nebo trefně komentují aktuální dění a účastníky průvodu. Součástí jízdy je i regionální přehlídka dětského verbuňku, prohlídky nových městských prostor nebo hudební produkce místních těles. 
Foto: Radovan Chvíla

NA "FILMOVKU" DO UHERSKÉHO HRADIŠTĚ
Na přelomu prázdnin město Uherské Hradiště opět ožije jedním z největších filmových festivalů ve střední Evropě. Těšte se na filmové poklady i novinky, koncerty a divadelní představení. Mezi hlavní promítací místa patří kino Hvězda, kino Mír, které je zároveň klubem a probíhají tu také hudební produkce a v noci se zde odehrává velká část nočního festivalového dění. Promítá se také v Klubu kultury, ve Slováckém divadle a v Redutě. Nechybí ani promítání pod širým nebem, a to ve Smetanových sadech nebo na Kolejním nádvoří. Celé město zkrátka ožívá, hostí známé filmové osobnosti a hudební producenty. Ulice a náměstí zaplní občerstvení, parky ožijí doprovodným programem. Zažijte jedinečnou atmosféru během Letní filmové školy v Uherském Hradišti. Od pátku 29. července. do čtvrtku 4. srpna. v Uherském Hradišti. 


Zdroj: Region Slovácko s podporou Zlínského kraje.

Související fotografie