Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Víkendová On-air jízda

Baví Vás: Matěj Neradilek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

OBJEVUJTE ZLÍNSKO A LUHAČOVICKO / Tipy 27. 6. - 3.7. 2022

27.06.2022

Kam vyrazíte na přelomu června a července? Máme pro vás dalších 5 nových tipů na výlety z turistického regionu Zlínsko a Luhačovicko!

PROHLÍDKY LÁZEŇSKÝCH LUHAČOVIC
Dnes vás pozveme na příjemnou procházku Luhačovicemi, kde je prohlídková sezóna v plném proudu. Baví vás architektura? Tak se do Luhačovic vydejte v neděli, kdy se dozvíte o příbězích majitelů, architektů a stavitelů místních vil a domů. K lázním patří oplatky, prameny a další dobroty. Ty můžete ochutnat na speciální komentované prohlídce Luhačovice: město chutí a vůní, jejíž součástí je i degustace. A pozor, hitem letošní sezóny je prohlídka večerních Luhačovic, která je spojená  s degustací vína přímo na kolonádě. Tak pojďte, projděte se Luhačovicemi s místními průvodci. Více na www.luhacovice.eu.

DO VALAŠSKÝCH KLOBOUK: ZA KULTUROU A NA PROHLÍDKU DŘEVĚNIC
Přemýšlíte, kam vyrazit za kulturou? Ve Valašských Kloboukách celé léto probíhá Klobucké kulturní léto. Těšit se můžete na valašský pivní košt, Setkání muzikantů v Bílých Karpatech, koncert Kapitána Dema, hody a další. A co byste si rozhodně neměli nechat ujít jsou komentované prohlídky klobuckých dřevěnic, které budou 21. července, 12. a 18. srpna. Na konci sprna se odehraje také tradiční akce Živé dřevěnice, kdy během jednoho dne můžete nakouknout do Pivečkovi, Pechancovi nebo Janíkovi dřevěnice. Více na www.zlinsko-luhacovicko.cz v sekci Valašské Klobucko a okolí.

NA KOLE NAPAJEDELSKÝMI EMIRÁTY
Objevte Napajedla a okolí! 9 obcí, kterým se žertovně říkalo Napajedelské emiráty připravily projekt stezek, které propojují zajímavosti na jejich území. Pojďte si je projet na kole, čeká vás krásná trasa plná výhledu a malebných míst. Výživná trasa, která začíná u přístaviště v Napajedlích, vás provede kolem Kláštera Napajedla se skvělým muzeem, vyveze vás na kopec nad Napajedly, skrze malebné vesničky a vyhlídky. Stezky Napajedelských emirátů se klikatí krajinou až k jezerům u Spytihněvi a kolem plavební komory Baťova kanálu. Celou trasu pro horská kola, která má 42 kilometrů s převýšením 786 metrů, najdete na webu www.zlinsko-luhacovicko.cz v sekci Kam na kolo.

PO STOPÁCH ČETNÍKŮ Z LUHAČOVIC
Luhačovice nejsou jen lázeňským městem, ale i oblíbeným filmařským místem. Natáčela se zde řada filmů i seriálů. Jedním ze známějších českých seriálů jsou Četníci z Luhačovic. My vás provedeme místy, na kterých se natáčela část seriálů. Na trase dlouhé něco málo přes tři kilometry potkáte hotel, ze kterého se snažil uniknout fantom. Projdete se po dřevěném můstku, na kterém se v seriálu odehrávala schůzka Dory Kollermanové a Emila Slavíčka nebo si uděláte zastávku u lázeňské kolonády, na které seriáloví četníci pronásledují zločince. Vydejte se po trase s filmovými zastaveními, kterou jsem pro vás připravili na www.zlinsko-luhacovicko.cz.

VRŠATECKÁ BRADLA NA KOLE
Vyrážíme na kolo na Vršatecká bradla! Tento cyklovýlet můžeme právem nazvat jako možná ten nejkrásnější v našem okolí. Nečeká vás sice nic lehkého, tento okruh patří mezi ty nejnáročnější, odměnou vám ale bude naprosto výjimečný zážitek. Můžete se těšit třeba na celý hřeben Královce, ikonická Vršatská bradla nebo kouzelný Holý vrch. 47 kilometrů a tisíc metrů převýšení, žádná pohodová jízda, ale ty výhledy… Ty stojí za to! Celou trasu jsme pro vás připravili na www.zlinsko-luhacovicko.cz v sekci Kam na kolo.

Zdroj: Destinační společnost Zlínsko a Luhačovicko s podporou Zlínského kraje.
   

Související fotografie