Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Víkendová On-air jízda

Baví Vás: Matěj Neradilek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Holešovská Muzejní noc

30.05.2022

Jak pracuje archeolog, jak se vykope předmět a jak si vyrobit pravěký šperk – Městské muzeum a galerie Holešov připravuje na 11. června Muzejní noc s názvem Malý archeolog. Cílí na děti základních škol. 

Muzejní noc se bude konat v New Drive Clubu holešovského zámku a na malé objevitele budou čekat muzejníci. Děti se dovědí, co obnáší práce člověka, který se zabývá vyhledáváním, zkoumáním, tříděním a dokumentací hmotných památek. Sami si vyzkouší vykopat předměty a mohou si také vyrobit pravěký šperk. 

„Pro letošní muzejní noc jsme záměrně zvolili jiné téma než byly loňské komentované prohlídky zámeckého podzemí. Nechceme se opakovat, tentokrát záměrně cílíme na děti,“ vysvětlila vedoucí Městského muzea a galerie v Holešově Renée Rudolfová.  

Kvůli omezené kapacitě pořadatelé doporučují rodičům, aby se s dětmi předem rezervovali v holešovském informačním centru, telefon 571 160 890. Vybírat mohou z časů v 17, 18 a 19 hodin. 

Muzejní noc je jedním z aktuálních počinů holešovského muzea, v květnu byla po dvanáctileté pauze otevřena výstava 100 let muzejnictví v Holešově a Obrazy Františka Růžičky, významného holešovského malíře. V červnu muzeum uvede do provozu nový prohlídkový okruh zámkem Po stopách Wrbnů, v červenci druhý zámeckou zahradou a hvězdárnou.

Související fotografie