Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Hudební Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

OBJEVUJTE ZLÍNSKO A LUHAČOVICKO / Tipy 23. - 29. 5. 2022

23.05.2022

V posledním květnovém týdnu objevujeme region Zlínsko a Luhačovicko a máme tady rovnou 5 nových tipů na výlety!

CYRILOMETODĚJSKÁ STEZKA: ŽÍTKOVÁ - UHERSKÉ HRADIŠTĚ
Dnes máme tip pro všechny, kteří rádi putují krajinou! Vydejte se na dvoudenní procházku po Cyrilometodějské stezce a poznejte místa, která jsou historicky spojena s postavami věrozvěstů Cyrila a Metoděje. Stezky vás provedou krásnou krajinou československého pohraničí až k poutnímu místu Velehrad. Na 85kilometrové trase ze Skalky u Trenčína objevíte kouzelnou přírodu Žítkové, pokocháte se výhledem na zámek Nový Světlov v Bojkovicích a doputujete až do Luhačovic. Tady doporučujeme složit hlavu a odpočinout si na další putování. A kam dál? Trasu celého výletu najdete na www.zlinsko-luhacovicko.cz a další informace o síti Cyrilometodějských stezek se dozvíte na www.putujmebezhranic.cz.
Foto: Archiv Zlínsko a Luhačovicko, J. Zainer

KAM S DĚTMI: Do ZOO Zlín, na hrad Lukov, do Filmového uzlu nebo na procházku Zlínem
Kam s dětmi ve Zlíně a okolí? Vydejte se objevit novinku v podobě Jaguar Treku ve zlínské zoo. Jde o největší expozici největších jihoamerických kočkovitých šelem v Evropě a stojí rozhodně za návštěvu! Dalším zajímavým místem k návštěvě je hrad Lukov, který se nachází jen 5 kilometrů od zoo a je zasazen do přírody Hostýnských vrchů. A určitě nevynechejte návštěvu baťovského Zlína. Na informačním centru si můžete vyzvednout edukační listy, které zabaví nejen děti. Více tipů, kam vyrazit s dětmi na webových stránkách www.zlinsko-luhacovicko.cz v sekci Kam s dětmi.
Foto: Archiv Zoo Zlín

STEZKY BRANOU DO CHŘIBŮ: nové turistické stezky v okolí Otrokovic
Máte rádi procházky po lesních a polních pěšinkách tichou a klidnou přírodou? Pojďte, vezmeme vás po pěšinkách, které v okolí Otrokovic vznikly teprve nedávno. Jde o 22kilometrovou síť tras s názvem Stezky Branou do Chřibů, které tvoří pomyslnou severní bránu do stejnojmenného pohoří. Začínají u lávky pro pěší u přístaviště Baťova kanálu v Otrokovicích. Odtud můžete vyrazit na Bělov nebo Žlutavu. Stezky jsou v celé délce sjízdné také na horském kole. Na trasách potkáte krásné vyhlídky, lesní studánky, minizoo a další. Více informací o nových Stezkách Branou do Chřibů najdete na www.branoudochribu.cz.

Foto: Archiv Mapujme.cz 

ZLÍNSKÝ ARCHITEKTONICKÝ MANUÁL PŘINÁŠÍ NA SEZÓNU 2022 PLNO NOVINEK
Unikátní architekturu Zlína představuje široké veřejnosti projekt Zlínského architektonického manuálu. Projděte se po trase některé z třinácti stezek, mezi kterými je i letošní novinka v podobě stezky s názvem Uličník. Ta je věnovaná pojmenování ulic a dalších veřejných prostranství ve městě a jeho proměnám v čase. Některé z tras jsou doplněny audio nahrávkami a nechybí ani edukační listy pro děti. Zlínský architektonický manuál se podílel také na tvorbě cyklu pravidelných komentovaných prohlídek Zlínem, na kterých se seznámíte s bydlením u Bati nebo s plánování města. Další tipy na objevování Zlína a okolí najdete na www.zlinsko-luhacovicko.cz v sekci Zlín a okolí.

Foto: Archiv SM Zlín

PŘÍRODOU UHERSKÉHO BRODU PO NAUČNÝCH STEZKÁCH
Vydejte se na výlet do Uherského Brodu! Na začátku letošního jara tady vznikla nová naučná stezka u vodní nádrže v Újezdci. Stezku lemují sloupy s dřevořezbami s přírodními motivy. Nebo se projděte po Plantární stezce, která vede od nádraží ke hvězdárně a najdete na ní modely zmenšených planet se zajímavými informacemi. Jednou z nejkrásnějších stezek je stezka Maršovská, na které narazíte na krásné výhledy do krajiny a infopanely s informacemi o pohnuté historii Maršova. Nachází se na ní také instalace v podobě dveří, které symbolizují bránu do Bílých Karpat. Více tipů na výlety a aktivity najdete na www.zlinsko-luhacovicko.cz v sekci Uherský Brod a okolí.

Foto: Archiv město Uherský Brod

Zdroj: Destinační společnost Zlínsko a Luhačovicko s podporou Zlínského kraje.
   

Související fotografie