Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Ranní jízda

Baví Vás: Jitka Hrdličková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Zlíňané podpoří Ukrajinu koncertem

04.03.2022

Město Zlín chce podpořit Ukrajinu také uměním, uspořádá koncert „Zlín pro Ukrajinu“. Ten se uskuteční v sobotu 5. 3. od 16 hodin na náměstí Míru ve Zlíně. Na koncertu vystoupí zlínské kapely mnoha žánrů.

„Z pozice města jsme podpořili Ukrajinu finančním darem ve výši jeden milion korun. Další milion korun je vyčleněn na pomoc ukrajinským občanům, kteří dorazí do Zlína. Přemýšleli jsme, jak ještě bychom mohli Ukrajině pomoci a rozhodli jsme se uspořádat mimořádný koncert prostřednictvím městské příspěvkové organizace Živý Zlín. Děkuji organizátorům, muzikantům a dalším partnerům za rychlou realizaci této dobročinné akce, na kterou všechny srdečně zvu,“ sdělil primátor Zlína, Jiří Korec.

Akci Zlín pro Ukrajinu podpoří svým vystoupením řada kapel a muzikantů. Bez nároku na honorář zahrají na náměstí Míru Franc Alpa, Petr Vítek, Hluchý dovrat, Eliška Lajdová, beatboxer PJ, Mers, Bolek Vjaclovsky, Leon a Joe Cocker Forever. Zazní také ukrajinská hymna v podání Heleny Arseniuk. Celým programem provedou moderátoři Českého rozhlasu Zlín, Markéta Janíková a Pavel Vacek.

Finanční pomoc mohou lidé posílat dvěma cestami na zavedené sbírky. První z nich je dárcovská SMS ve výši 30, 60 nebo 90 Kč. Stačí zaslat na telefonní číslo 87 777 zprávu ve tvaru DMS SOSUKRAJINA 30, DMS SOSUKRAJINA 60 nebo DMS SOSUKRAJINA 90, a to podle zvolené částky. Finanční prostředky mohou lidé darovat také Člověku v tísni skrze účet 93209320/0300.

Na zámku Zlín tento týden také dočasně funguje městské sběrné místo materiální pomoci Ukrajině ve spolupráci se Skautským krizovým centrem Zlín (koordinaci zajišťuje Živý Zlín).