Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Největší ZÁBAVU na Moravě LIVE

Baví Vás: Daniela Zedníčková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

OBJEVUJTE ZLÍNSKO A LUHAČOVICKO / Tipy 20. - 26.12.

20.12.2021

Poslední předvánoční týden a naše várka tipů z regionu, tentokrát ze Zlínska a Luhačovicka, je tady. 

VÁNOČNÍ KOLO A SVÁTEČNÍ ATMOSFÉRA V SRDCI ZLÍNA
Dopřejte si předvánoční pohodu u zlínského Obchodňáku, kde se do 23. prosince točí Vánoční kolo, ze kterého je fantastický výhled na centrum Zlína a Baťův mrakodrap. Doporučujeme navštívit Vánoční kolo v podvečerních a večerních hodinách, kdy se z výšky 28 metrů můžete kochat svátečně nasvíceným Zlínem, rozzářeným vánočním stromem u Obchodňáku nebo krásnými světelnými instalacemi v parku Komenského. Vánoční kolo je v provozu od 11 do 20 hodin. Užijte si sváteční čas na Zlínsku a Luhačovicku.

Více o svátečním Zlínsku a Luhačovicku ZDE.

Foto:JSF ABB

VÁNOČNÍ VÝŠLAP NA VELKOU JAVOŘINU
Štědrý den je za dveřmi! Vyražte s rodinou nebo přáteli na sváteční procházku, nebo si rovnou dejte pořádný výšlap! Dnes vám dáme tip na jeden z nejoblíbenějších výšlapů široko daleko. Vydejte se na Velkou Javořinu - nejvyšší horu Bílých Karpat, která se tyčí kousek od Uherského Brodu. Bílé Karpaty jsou Chráněnou krajinnou oblastí a pohyb v ní je možný po naučných stezkách. Těch na vrchol Velké Javořiny vede sedm - tři ze slovenské strany a čtyři z té české. Nejpohodlněji se sem dá dostat z parkoviště u Kamenné boudy, ale možností je mnoho. Užijte si výšlap na královnu Bílých Karpat a odměňte se rozhledy do krásné krajiny tohoto kouzelného pohoří.

Více inspirací na výlety ZDE.

Foto:Jiří Zerzáň | Grafik Art

POUŤ Z MALENISKA DO LUHAČOVIC
Dnes pro vás máme tip na sváteční výlet! Naše cesta začíná u autobusové zastávky na Provodově odkud se vydáme k poutnímu kostelu Maleniska z 18. století, u kterého najdete studánku s čarovnou vodou i venkovní oltář pro bohoslužby v krajině. Pokračujte po naučné stezce Pod Starým Světlovem ke zřícenině hradu. Z krátké odbočky na hrad se poté vraťte zpět a pokračujte ve směru Pozlovice, projděte se kolem luhačovické přehrady a vyražte do lázeňského centra Luhačovic. Tady na vás za odměnu čeká teplý lázeňský oplatek, kávička nebo horký punč. Užijte si sváteční čas na Zlínsku a Luhačovicku!

Kompletní výlet ZDE.

Foto:Vendula Pachlová

Zdroj: Destinační společnost Zlínsko a Luhačovicko s podporou Zlínského kraje.
      

Související fotografie