Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Hudební Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

OBJEVUJTE VALAŠSKO

13.12.2021

Kam se můžete vypravit na Valašsku v polovině prosince?

KAPLIČKA NADĚNKA VE VELKÝCH KARLOVICÍCH
Navštivte Kapličku Naděnka, která je dominantou kopců Velkých Karlovic nad údolím Pluskovec. Kaplička se nachází nedaleko vrcholu Kyčera, proto je v některých mapových podkladech uváděna také jako Kaplička pod Kyčerou. Ke Kapličce Naděnka se dostanete například od vlakové zastávky ve Velkých Karlovicích, kdy od vlaku odbočíte vpravo směrem po zelené a pokračujete až ke kapličce. Trasa má od vlakové zastávky zhruba 2,5 kilometru. 


Zajímavostí je, že u kapličky Naděnka se natáčela řada záběrů oblíbeného televizního seriálu Doktor Martin. Cestou zpět se můžete zastavit na vynikající domácí kuchyni v místní restauraci, která je v blízkosti vlakového nádraží. 

KAPLIČKA HÁŽOVICKÉ DÍLY
Příjemnou procházku pro rodiny s dětmi, ale i pro seniory, slibuje Kaplička Na Dílech, která leží v srdci Valašska na hřebeni Moravskoslezských Beskyd jižně od Rožnova pod Radhoštěm. Ke Kapličce se dostanete z Valašské Bystřice od místní Restaurace, odkud se vydáte po červené značce k rozcestí pod Hážovickými Díly a trasa vám nezabere víc jak hodinu. Až ke kapličce dojdete po pěkné cestě. Na vrcholu je oblíbená místní Hospoda, ve které se můžete občerstvit. Kromě kapličky a restaurace se v okolí nachází také studánka. 


BETLÉM HORNÍ LIDEČ
Navštivte Betlém v Horní Lidči a užijte si jedinečnou podívanou, která v sobě snoubí klasický vyřezávaný betlém a multimediální scénu. Vidět můžete mimo jiné dřevořezby čtyřiceti nejzajímavějších míst Zlínského a Trenčínského kraje, jako jsou například Hostýn, Velehrad, hrad Buchlov, zámek Buchlovice, Radhošť, Trenčínský hrad nebo zámek Bojnice s tím, že část betlému je vyhrazena také dřevěným stavbám z Horní Lidče. 


Velkým lákadlem nejen pro děti určitě bude 230 vyřezávaných figur, z nichž 75 je pohyblivých a jejichž prostřednictvím v betlému ožívají stará řemesla a zvyky. Součástí expozice je průvodní videosnímek a scénické osvětlení, které vytváří působivou atmosféru. Betlém můžete navštívit od úterý do neděle od 10 do 12 hodin a od 13 do 16 hodin. 

Zdroj: Destinační společnost Valašsko s podporou Zlínského kraje.

  

Související fotografie