Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Hudební Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

OBJEVUJTE SLOVÁCKO / Tipy 6. - 12.12.

06.12.2021

Na první prosincový týden vám přinášíme nejen tip na výlet z regionu Slovácko, ale hlavně tipy na vánoční dárky.

HRADIŠŤSKÝ ADVENTNÍ KALENDÁŘ
Aktivitu na podporu tradiční rukodělné výroby přineslo se začátkem prosince město Uherské Hradiště ve spolupráci s regionální značkou Tradiční výrobek Slovácka. Hradišťský adventní kalendář představuje každý den na sociálních sítích jednotlivé výrobce z regionu s cílem podpořit prodej jejich řemeslných výrobků v době, kdy je vládou zakázáno konání vánočních trhů a jarmarků. 


Na všechny návštěvníky prodejny Tradičního výrobku Slovácka, kteří si zde vyberou něco hezkého, bude navíc čekat malé překvapení. Stačí při platbě říct heslo „Hradišťský adventní kalendář“. Nasát adventní atmosféru a prohlédnout si ručně vyráběné kvalitní produkty lokálních výrobců je možné v prodejně Tradičního výrobku Slovácka, na Masarykově náměstí 21, vedle městského informačního centra. Otevřeno je až do 23. prosince ve všední dny od 8 do 18 hodin, o víkendu od 9 do 17 hodin.


NOVÝ KALENDÁŘ Z UHERSKÉHO BRODU PŘIBLIŽUJE ŽIVOT MÍSTNÍCH OBYVATEL
Uherský Brod vydal nový nástěnný kalendář pro nadcházející rok 2022. Je tvořen ilustracemi malíře Jiřího Miškeříka. Na obrázcích je zachyceno dění v Uherském Brodě během celého roku, ve známých i méně známých lokalitách města. Vzniklo tak unikátní dílo, které prezentuje život místních. Celkem třináct ilustrací zobrazuje například tříkrálovou obchůzku, fašank, Velikonoce a další tradiční události města, ale i každodenní život místních obyvatel. Sám autor podnikl turistickou cestu po dostupných místech a prošel digitální archivy města, aby se seznámil s jednotlivým umístěním, tradicemi, kroji a zvyklostmi města. Vzniklo tak unikátní dílo, které potěší nejen místní obyvatele, ale i ty, kteří znají Uherský Brod například z dětství, přijíždějí sem za rodinou nebo mají na město osobní vzpomínky. Tento originální kalendář pořídíte v Městském informačním centru v Uherském Brodě.


BETLÉM V KOVOZOO
Betlém je vánoční klasika. Ve staroměstské KOVOZOO ovšem tak trochu jinak. Unikátní dřevo-kovový betlém v lehce nadživotní velikosti je v KOVOZOO Staré Město k vidění až do 9. ledna 2022. Zvířata jsou svařená ze železného šrotu, lidské postavy jsou vyřezané ze dřeva. A to vše je dekorováno tím, co již mělo zůstat napospas smetišti. K tomu navíc vánoční výzdoba z recyklovaných materiálů. Poprvé byl betlém v KOVOZOO vystaven na Vánoce 2018 po téměř roční přípravě, která spočívala ve výrobě 8 lidských postav a jednoho anděla. Postavy jsou vyřezány z kmene topolu. Expozice dřevěných soch je doplněna skulpturami zvířat z expozice KOVOZOO, kterých je již přes 300. Areál je osvícen světelnými řetězy, které utváří tu pravou vánoční atmosféru. Rozhledna maják Šrotík již tradičně oblékla kabátek z červených vánočních světýlek a ukazuje všem, kteří plavou v moři odpadů, tu správnou „eko“ cestu.Zdroj: Region Slovácko s podporou Zlínského kraje.

Související fotografie