Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Hudební Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

OBJEVUJTE KROMĚŘÍŽSKO

29.11.2021

Co vás čeká na Kroměřížsku v nejbližších dnech? Zveme vás do muzea, na adventní procházky i na pěší výlet do přírody. Kam vyrazíte vy?

MUZEUM KROMĚŘÍŽSKA
Muzeum Kroměřížska nabízí svým návštěvníkům nejen zajímavé stálé expozice, ale pravidelně připravuje také atraktivní krátkodobé výstavy, nebo edukační a tvořivé programy pro rodiny s dětmi. V budově Muzea Kroměřížska na Velkém náměstí v Kroměříži si rozhodně nenechte ujít stálou výstavu Historie ukrytá pod dlažbou města, která byla dlouho uzavřená a nyní opět vítá návštěvníky. Dále můžete navštívit expozice Strážci času, Památník Maxe Švabinského, Kroměříž v soukolí dějin 1848 – 1948 a Poklady staré půdy


Poslední dvě zmíněné jsou nejnovějšími výstavami v muzejní rodině, jsou interaktivní, tajemné i zábavné. Už jen do 2. ledna máte možnost navštívit výstavu Mák, která se věnuje této prastaré plodině v různých pohledech. Na adventní období jsou připraveny tvořivé dílničky, sledujte proto web muzea www.muzeum-km.cz


Články o jednotlivých výstavách v Muzeu Kroměřížska na webu regionu Kroměřížsko ZDE.

ADVENT NA KROMĚŘÍŽSKU
Adventní čas na Kroměřížsku si můžete užít i přes všechna nově nastavená opatření. Máme pro vás několik tipů na aktivity a procházky. V Kroměříži už svítí jak vánoční strom na Velkém náměstí, tak všechny čtyři svíce na pomyslném adventním věnci na náměstí Míru, Komenského, Masarykově a Velkém náměstí. Při procházkách předvánoční Kroměříží si tak můžete užít krásnou výzdobu, která vyvrcholí v polovině prosince speciální světelnou výzdobou na Velkém náměstí. Rovněž je již zprovozněn oblíbený Bařinkův mechanický betlém v podloubí Muzea Kroměřížska a to denně od 9 do 12 hodin a od 13 do 21 hodin až do 9. ledna. 


Po všechny adventní víkendy máte také jedinečnou příležitost projít si individuálně vánočně vyzdobené reprezentační sály Arcibiskupského zámku Kroměříži


V Holešově určitě zavítejte na  zámecké nádvoří, kde probíhá nádherná výstava Betlémy za sklem, která je stejně jako loni bezkontaktní, a užít si ji můžete při svých procházkách denně mimo Štědrý den. 


V Chropyni u zámku již svítí vánoční strom a u něj je k dětem k dispozici Ježíškova pošta. Navštivte také výstavu v Městském kulturním středisku Jak za starých časů našich babiček až do 17. prosince.


Více o adventním čase na Kroměřížsku ZDE.

PĚŠÍ VÝLET ZE SAMOTY NA HRAD STŘÍLKY
Máme pro vás tip na příjemný a nenáročný pěší výlet. Vydejte se od Samoty v Buchlovských kopcích na zříceninu hrady Střílky, kde vás čekají krásné výhledy. Procházka tichým pozdně podzimním lesem vás nabije energií. Trasa tam i zpět je dlouhá zhruba 5 km a vede převážně po rovince. 


Původně gotický hrad byl nad Střílkami postaven ve druhé polovině 13. století. Hrad založil moravský šlechtic, který zemřel jako bezdětný, a hrad proto připadl králi.


Poté několikrát změnil majitele a přečkal i husitské a česko-uherské války. V 16. století však majitelé hrad opustili a ten se postupně změnil na zříceninu. Dnes se z hradního komplexu dochovaly relikty kamenných zdí s patrnými terénními nerovnostmi. I tak výlet sem stojí za to. 

Kompletní výlet včetně mapy ZDE.

Zdroj: KROMĚŘÍŽSKO - sdružení pro cestovní ruch, z. s. s podporou Zlínského kraje.
           

Související fotografie