Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Víkendová On-air jízda

Baví Vás: Daniela Zedníčková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

OBJEVUJTE VALAŠSKO / Tipy 15. - 21.11.

15.11.2021

Na Valašsko vás tentokrát zveme na adventní a vánoční akce, nechejte se inspirovat.

ADVENTNÍ KONCERTY V RATIBOŘI
Nenechte si ujít v Ratiboři u Vsetína vždy od 16 hodin pásmo adventních koncertů. V průběhu čtyř adventních nedělí se v ratibořském kostele vystřídá několik žánrů, od folkloru, přes country až po klasiku. První Adventní neděli 28. listopadu vystoupí Jožka Šmukař, zpěvák lidových písní, který za svou dlouholetou kariéru spolupracoval s řadou dechových orchestrů i cimbálových muzik. Druhý svátek vánoční, který připadá na 5. prosince si můžeme společně vychutnat se skupinou Gympleři, country kapelou představující moderní i tradiční country s důrazem na vícehlasé vokály. Třetí Advent, v neděli 12. prosince bude věnován klasické hudbě s varhanním doprovodem a krásným zpěvem. Celé pásmo adventních koncertů pak završí v neděli 19. prosince krásný zvuk ručních zvonků souboru Zvonků Dobré zprávy, který představí svůj tradiční vánoční koncert Urbi et Orbi.

ADVENTNÍ ROŽNOV POD RADHOŠTĚM
Rozsvícení vánočního stromu, mikulášská nadílka nebo legendární Vánoční jarmark ve Valašském muzeu v přírodě, to vše si budou moci návštěvníci užít v předvánočním čase v Rožnově pod Radhoštěm. V pátek 26. listopadu od půl páté na Masarykově náměstí začíná program tradičního Rozsvícení vánočního stromu
Jeho součástí bude tvořivá dílna pro děti anebo Andělská pošta aneb Pošta pro Ježíška. K mikulášské tradici patří i dva oblíbené pořady ve Valašském muzeu v přírodě – slavnostní předvánoční koncert „Večer při svíčkách“ v sobotu 4. prosince a „Mikulášský podvečer“ spojený s nadílkou a prohlídkou muzea v neděli 5. prosince. 
Letošní novinkou bude od 16. prosince výstava betlémů v komplexu Brillovka. Chybět nebude ani v Rožnově oblíbený Vánoční jarmark v muzeu, který proběhne 11. - 12. prosince a další předvánoční programy v Dřevěném městečku nebo ve Valašské dědině.

SVĚTLO VALMEZ
Přijďte si užít v pátek 17. prosince od 16 hodin Světlo ValMez, které nabídne jedinečné zážitky pro všechny smysly. 
Unikátní propojení videomappingu, hudby a gastronomie si ve Valašském Meziříčí v centru města, na náměstí, v okolí řeky Bečvy, ale i v okolních ulicích užijí všichni návštěvníci, kteří se mohou těšit na 19 videomappingů a interaktivních instalací, hudební stage, výtvarnou tvorbu 2,5 tisíce místních dětí a bohatou gastrozónu. 
Hlavní program bude probíhat na I. nádvoří Zámku Žerotínů, kde se projekce bude vždy v celou hodinu opakovat. Letošní program je zaměřen na období Vánoc a jednotícím prvkem jednotlivých instalací je téma Naděje – Naděje pro lepší zítřky.

Zdroj: Destinační společnost Valašsko s podporou Zlínského kraje.

  


Související fotografie