Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Polední relax

Baví Vás: Jitka Hrdličková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

OBJEVUJTE ZLÍNSKO A LUHAČOVICKO / Tipy 19. - 25.7.

19.07.2021

Skvělé tipy do turistického regionu Zlínsko a Luhačovicko vám přinášíme pro tento týden. Užívejte prázdniny a léto!

ZA ZVÍŘATY A BYLINKAMI DO ENVICENTRA
Nedaleko Valašských Klobouk najdete vesničku Vysoké Pole. Leží na pastvinách pod svahy Bílých Karpat a najdete tu nejen ptačí pozorovatelny, bylinkovou stezku nebo poutní místo Bojatín s pramenitou vodou, ale také Envicentrum. V Envicentru potkáte koně, osly, kozy, ovce, drůbež, králíky i další zvířata. Můžete se procházet kolem výběhů a ohrad, pohladit si koníky nebo se spolu s lektory z Envicentra něco dozvědět o místní zvířátkách i přírodě kolem. 
V červenci a srpnu tu mají Otevřené neděle s občerstvením a s lektory, kteří vás provedou a vysvětlí vám všechno, co budete chtít vědět. Ukážou vám roubené chaloupky a dětem popovídají o tom, jak se starat o zvířatka nebo jak se jich nebát. Udělejte si celodenní výlet do zvířecího království ve Vysokém Poli.

Kompletní výlet ZDE.

VALAŠSKÉ KLOBOUKY A POZVÁNKA NA KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY
Víte, že ve Valašských Kloboukách najdete první secesní stavbu v Česku? Toto prvenství drží dům Josefa Bratmanna, navržený architektem Hubertem Gessnerem v roce 1895. Kromě něj zde můžete obdivovat i další realizace tohoto valašskoklobouckého rodáka, jenž se stal jedním z nejvýznamnějších středoevropských architektů první poloviny 20. století. V červnu 2021 se zde navíc otevřely dvě zbrusu nové expozice, které rozhodně stojí za navštívení!
Vstup do expozic o Hubertu Gessnerovi můžete navštívit denně od 9 do 16 hodin, a to po celé léto nebo si užijte komentovanou prohlídku 23. července nebo  20. srpna. Navštivte Valašské Klobouky a užijte si další prohlídky nebo kulturní akce pořádané v rámci Klobuckého kulturního léta.

Kompletní výlet ZDE.

NA KOLE ZA PADDLEBOARDY DO OTROKOVIC
Kam jinam v létě než k vodě? Otrokovické štěrkoviště je oblíbeným místem osvěžení malých i velkých. Letos se na zde navíc nově otevřelo skvělé hřiště pro děti, mola nebo pláže. Pokud si rádi užíváte vodních radovánky aktivně, tak si na štěrkáci půjčte paddleboardy nebo šlapadla. A ještě jeden žhavý tip: Věděli jste, že se na paddleboardech můžete vydat na organizovanou projížďku po řece Moravě?
Do Otrokovic se dostanete hladce i na kole. Náš výletník Adam pro vás připravil výlet ze Zlína přes Mladcovou, Mysločovice až do Otrokovic. V Mysločovicích navíc pojedete kolem bikeparku s několika luxusními singletraily, které si můžete projet. Tak vzhůru k vodě!
Kompletní výlet ZDE.

ZÓNA ZLÍN: KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY PO ARCHITEKTUŘE ZLÍNA
Každou středu a sobotu se můžete s průvodcem projít po Zlíně díky novým komentovaným procházkám. Kromě historického centra prohlídka zahrnuje návštěvu továrního areálu nebo  seznámení s výškovými budovami na náměstí Práce. Představen bude také způsob baťovského ubytování a typické dělnické domky. Procházka zlínskou funkcionalistickou architekturou končí návštěvou Památníku Tomáše Bati, jedné z nejradikálnějších staveb minulého století, která dominuje nad Gahurovým prospektem, zeleným pásem uprostřed města, který je hlavní kompoziční osou centra propojující lesy nad Zlínem s městskými parky v údolí. Prohlídky s průvodcem se konají od 23. června do 29. září 2021, každou středu od 16.00 a každou sobotu od 14.00.

S DĚTMI DO LUHAČOVIC - HURÁ VEN!
Hurá ven! to je název městské hry, kterou pro vás připravili v Luhačovicích. Celé prázdniny můžete sbírat razítka na 16 místech a zúčastnit se soutěže o zajímavé ceny. Hrací kartu dostanete ve všech hracích místech, ale také v Městském informačním centru a projděte se Luhačovicemi jinak! Zaskákejte si skákacího panáka, změřte síly na opičí dráze, svezte se 150 metrovou vodní skluzavkou, přijďte si zařádit na dětská hřiště U solného pramene nebo do Dětského ráje. Sport si užijete na skateparku, na petangueovém hřišti, na minigolfu nebo na koloběžce kolem přehrady. A když zaprší můžete se schovat pod kolonádou, luštit tajenku nebo skládat papírové origami. Tak Hurá ven do Luhačovic!
Foto: Milan Mikšík

Zdroj: Destinační společnost Zlínsko a Luhačovicko s podporou Zlínského kraje

      

Související fotografie