Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Dopolední maraton

Baví Vás: Mirek Karásek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

OBJEVUJTE KROMĚŘÍŽSKO / Tipy 12. - 18.7.

12.07.2021

Prázdniny jsou v plném proudu a pokud hledáte tipy, kam se vypravit s dětmi nebo třeba na výstavu či na speciální letní akce měst, máme pro vás přehled tipů z regionu Kroměřížsko.

PRÁZDNINOVÁ HRA - ZASTAV NEČAS!
Pokud máte děti, možná jste zaznamenali celorepublikovou prázdninovou hru Zastav nečas! Děti mohou pomocí hledání kódů a schránek s nimi pomoct princezně nejen zastavit nevyzpytatelné počasí, ale i objevovat přírodu a její rozmanitost. Hledat a pomáhat můžete i na Kroměřížsku. Pokud přijdete do Turistického informačního centra Kroměříž nebo do Městského informačního centra na zámku v Bystřici pod Hostýnem, získáte tzv. červený kód. Je potřeba získat ale ještě alespoň jeden tzv. zelený a pro ten právě musíte někam do přírody, na místo, kde je dle instrukcí ukrytá schránka s kódem. V našem regionu je jich hned sedm! Hledat můžete na Chvalčově, v Bystřici pod Hostýnem, v Dobroticích, v lese Zámeček u Kroměříže, v Divokách, v Prasklicích nebo u Koryčan. Více informací najdete na našem webu. Uvidíte, že hledání bude bavit celou rodinu a poznáte spoustu nových a zajímavých míst. 
     

MUZEUM KROMĚŘÍŽSKA
Muzeum Kroměřížska připravuje pravidelně atraktivní výstavy, ale i programy nejen pro rodiny s dětmi. Co všechno můžete navštívit? V Kroměříži jsou to stálé expozice Historie ukrytá pod dlažbou města, která byla dlouho uzavřená a nyní opět vítá návštěvníky. Dále Strážci času, Památník Maxe Švabinského, Kroměříž v soukolí dějin 1848 – 1948 a Poklady staré půdy. Poslední dvě zmíněné jsou nejnovějšími výstavami v muzejní rodině a rozhodně byste je při své návštěvě Kroměříže neměli minout. Za návštěvu určitě stojí ale i krátkodobé výstavy Mák nebo Tváře. Ve správě muzea jsou také soubor  lidových staveb v Rymicích, Větrný mlýn Velké Těšany či Chropyňský zámek. Sem doporučujeme výlet třeba na kolech, z Kroměříže nebo Holešova jsou to pěkné nenáročné trasy a cíl výletu za to určitě stojí.
     

LÉTO V HOLEŠOVĚ
V Holešově je letos turistická sezóna nabitá novinkami i významnými akcemi. Holešovský zámek hostí dvě velké výstavy – Největší záhady a tajemství světa a interaktivní zábavnou Cestu do tvořivé mysli Leonarda Da Vinci
     
Prohlídkový okruh zámku je zpestřen dobovými fotografiemi někdejších majitelů, v zámecké kovárně pokračují oblíbené víkendy s ukázkou kovářského řemesla
Židovské památky budou hostit tradiční festival židovské kultury s bohatým kulturním a doprovodným programem. Také holešovské zámecké koupaliště umístěné v nádherném prostředí obory připravilo novinky především pro děti. V srpnu se zase v Holešově můžete těšit na oblíbené Dožínky Mikroregionu Holešovsko. Nezapomeňte se s dětmi zastavit v Městském informačním centru na zámku – obdržíte zde informace k městské hře Quest – Po stopách předků - a za správné vyluštění vás pak v infocentru čeká malá odměna.

LÉTO V BYSTŘICI POD HOSTÝNEM
Bystřice pod Hostýnem je nejenom bránou do Hostýnských vrchů, ale také krásné město, které se může pyšnit kouzelnou atmosférou, zámkem, cyklostezkami, odpočinkovým městským parkem a příjemným koupalištěm
Na zámku probíhá hlavní výstava této sezóny – Jan Saudek 86. Jedná se o prodejní výstavu světoznámého fotografa k příležitosti jeho 86. narozenin. Další výstavou, která na zámku přes léto probíhá je Výstava vonící dřevem, tedy design nábytku a historický nábytek studentů nábytkářské školy. Dále můžete shlédnout stálé výstavy Keramika 18. a 19 století, Expozice Napoleonských vojáků a Historický ohýbaný nábytek.
Každý čtvrtek pak probíhá Léto na náměstí - hudební koncerty pro různé věkové kategorie - každou druhou sobotu na nádvoří zámku promítá letní kino. Také v Bystřici pod Hostýnem můžete s dětmi hledat schránky s kódy do celorepublikové prázdninové hry. Ptejte se v městském informačním centru na zámku. Zkuste si i projít trasu Naučné stezky Chodník Masarykových od bystřického zámku na Chvalčov.

LÉTO V KROMĚŘÍŽI
Město Kroměříž, to jsou unikátní památky UNESCO, ale i město plné barev a překrásné atmosféry. Letos je pro návštěvníky připravena novinka v podobě turistických tras s názvem Kroměříží po svých. V Turistickém informačním centru si vyzvedněte brožurky a můžete si svým tempem projít 4 různorodé trasy: Arcibiskupský zámek a zahrady, Po stopách židovské historie, Kostely tvořící tvář města a Dětskou výpravu za poznáním. Dozvíte se spoustu zajímavých informací z historie a života města. 
Po celé léto je na Velkém náměstí k dispozici Relaxační zóna, kde se můžete občerstvit, zahrát si s dětmi hry nebo si vychutnat některý z kulturních, zábavních či tvořících programů. 
Pokud máte raději pobyt v přírodě, vyzkoušejte nový odpočinkový prostor na Šlajze. Jsou zde veřejná ohniště, ale i hrací prvky pro děti a pro sportovce zase vyznačený běžecký okruh. V Květné zahradě pak každé prázdninové pondělí, středu a pátek probíhá interaktivní program pro rodiny s dětmi Hravá Květná zahrada. Prostě v Kroměříži bych chtěl žít každý! :-) 

Zdroj: KROMĚŘÍŽSKO - sdružení pro cestovní ruch, z. s. s podporou Zlínského kraje.
           


Související fotografie