Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Hudební Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

OBJEVUJTE VALAŠSKO / Tipy na 31.5. - 6.6.

31.05.2021

Máme pro vás novou várku tipů na výlety ze Zlínského kraje. Tentokrát se podíváme na Valašsko.

HRA POZNÁVÁME VALAŠSKO S MEDVĚDEM JUROU
Zpestřete si léto s regionální hrou Poznáváme Valašsko s medvědem Jurou, a zasoutěžte si o zajímavé ceny. Od prvního června do konce září se můžete vydat s medvědem Jurou po dvaceti zajímavých místech na Valašsku, kde medvěd Jura uložil razítka. Pro chytré hlavičky si připravil i záludné otázky, které vám pomohou zjistit jeho nejoblíbenější místo. Hrací brožurky si můžete vyzvednout v Turistických informačních centrech na Valašsku, kam je po vyplnění opět odevzdáte. K razítkům, která jsou umístěna v přírodě, vás zavedou GPS souřadnice, které si můžete naskenovat pomocí QR kódu. Jména výherců vyhlásíme v průběhu října. Více informací naleznete na webu poznavamevalassko.cz.

MUZEUM A GALERIE VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ
Dnes vás pozveme do Muzejního a galerijního centra ve Valašském Meziříčí, které se nachází v jižním křídle barokního Zámku Žerotínů. V přízemí a ve druhém patře si návštěvníci mohou prohlédnout výstavu předního českého grafika, ilustrátora a hudebníka Jaromíra 99.
Ale také výstavu fotografií prestižní soutěže Czech Nature Photo
Autor fotografie: Peter Čech, fotografie: Pozdrav slunci, soutěž: Czech Nature Photo, vítěz 2019

V prvním patře mohou zájemci po celý rok navštívit zámecké pokoje a seznámit se s historií rodu hrabat ze Žerotína, dějinami města Valašské Meziříčí nebo s dílem barokního malíře Josefa Ignáce Sadlera. Součástí expozice je také kaple Smrtelných úzkostí Ježíše Krista s restaurovanými barokními freskami, která patří mezi nejvzácnější památky na Valašsku. Muzejní a galerijní centrum je otevřeno celoročně od úterý do pátku od 9 do 17 hodin a o víkendech od 13 do 17 hodin. Více na www.magc.cz. 

CYKLOSTEZKA BEVLAVA
Vychutnejte si dálkovou mezinárodní cyklostezku BEVLAVA, která vás provede z Beskyd do Bílých Karpat magickou valašskou přírodou,  údolími mezi kopci, kolem hlubokých lesů, horských luk, ale i řadou kulturních památek a zajímavostí, až do slovenského Pováží
Tipem tak může být 37 metrů vysoká rozhledna Vartovna v obci Seninka s výhledy na Vizovické vrchy, Beskydy i Velkou Fatru nebo památník postavený na místě Juříčkova mlýna, který za druhé světové války v obci Leskovec vypálili nacisté. Cyklostezka Bevlava po kompletním dobudování propojí povodí řek Bečvy, Vláry a Váhu. Aktuálně můžete tedy využít dva úseky a sice v severní části trasu z Lužné do Ústí u Vsetína, kde se napojuje na vsetínskou cyklostezku Bečva a v jižní části trasu z Valašských Klobouk přes Brumov-Bylnici a Vlárský průsmyk do Nemšové na Slovensku. Cyklostezka Bevlava je díky mírnému profilu trasy vhodná pro rodiny s dětmi i aktivní seniory. Více na www.bevlava.cz
        
Zdroj: Destinační společnost Valašsko s podporou Zlínského kraje.

       

Související fotografie