Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Výstava fotografií #bestofholesov

03.05.2021

Za skly zámeckých arkád v Holešově probíhá výstava fotografií #bestofholesov. 

Soutěžní projekt, vznikl letos v zimě a představuje přes dvě stě fotografií amatérů. Lidé měli fotit Holešov a okolí, ale úhlu pohledu se meze nekladly. Na zámku se tak během několika měsíců sešla velmi pestrá skladby snímků, na kterých jsou nejen typické dominanty a zákoutí města, ale také příroda, detaily, nevšední fotoreporty i umělecké záběry. Velmi významně k výstavě přispěli také studenti holešovského gymnázia, jehož vedení #bestofholešov zařadilo přímo do osnov výtvarné výchovy. 

Výstava je rozvržena do pěti oblouků zasklených arkád a nosnou plochou pro fotografie se staly staré zámecké dveře. K dekoraci přitom výrazně přispěly fotoaparáty a fototechnika, kterou kulturnímu středisku zapůjčili sběratelé z Holešova a okolí. Vznikla nevšední kolekce reprezentující vývoj této techniky za posledních sto let. 

Jak bylo zmíněno, #bestofholesov je projekt soutěžní. Od 10. května proto bude deset nejlepších snímků označeno čísly a veřejnost může v městském informačním centru hlasovat o tři nejlepší. Vítězové se mohou těšit na ocenění, které připraví město Holešov. 

Související fotografie