Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

OBJEVUJTE VALAŠSKO / Tipy na 3. - 9. 5.

03.05.2021

V našem cestovatelském pořadu OBJEVUJTE ... tentokrát zamíříme na Valašsko. Máme pro vás tři zbrusu nové tipy na výlety.

KULÍŠKOVA NAUČNÁ STEZKA
Tip na zajímavou jarní procházku pro rodiny s dětmi slibuje Kulíškova naučná stezka ve Velkých Karlovicích. Ta měří zhruba 2,5 kilometru a díky malému převýšení a 11 zastávkám ji zvládnou i malí výletníci. Kulíškova naučná stezka atraktivní a zábavnou formou přibližuje dětem zajímavosti přírody CHKO Beskydy. Stezka začíná ve Velkých Karlovicích u hotelu Pod Javorem, jen 30 metrů od cyklostezky Bečva. Poté vede údolím Dynčák podél golfového hřiště, po úbočích lesů i kolem pastvin a končí u hotelu Horal. Součástí zastavení jsou vedle informačních panelů také interaktivní prvky. Průvodcem stezkou je kulíšek, vzácný druh sovy hnízdící právě ve Velkých Karlovicích. Je nejmenší sovou žijící u nás, velkou asi jako špaček. Děti s Kulíškem na cestě přírodou potkávají na jednotlivých zastaveních různá zvířátka, povídají si s nimi a děti se tak dozvídají, jak se zdejším zvířátkům žije, čím se živí, kde bydlí, ale i další zajímavosti.
 

TROJÁK - MARUŠKA - BLUDNÝ
Dnes vás pozveme na krásné výhledy na trojlístek obcí Hošťálková, Ratiboř a Kateřinice se zastávkou na 16 metrů vysoké rozhledně Maruška na Vsetínsku. Známá trasa Troják – rozhledna Maruška a Bludný je dlouhá 3,5 kilometru a začíná u autobusové zastávky Na Trojáku. Poté se vydáte po modré směrem ke dvoupatrové dřevěné rozhledně ve valašském stylu Maruška, která slouží také jako stanoviště Českého hydrometeorologického ústavu. Po zdolání 40 schodů, se z vyhlídkové plošiny před vámi rozprostře panorama Hostýnských a Vizovických vrchů, Javorníků nebo Moravskoslezských Karpat. Z Marušky se poté vydáte po zelené a za necelou půl hodinku jste u cykloturistického rozcestníku s názvem Bludný. Tato příjemná vycházková trasa, která trvá přibližně hodinu je vhodná jak pro rodiny s dětmi, tak i pro seniory, kteří chtějí prožít příjemné odpoledne v krásné valašské přírodě. Pro turistické nadšence máme i tip na prodloužení trasy hřebenovkou až na Lázy nad Kateřinicemi, kde už ale návštěvníky čeká o trochu náročnější terén.

      

ZA SEDMERO STUDÁNKAMI V ROŽNOVĚ POD RADHOŠTĚM
Vyčisti studánku, Vyfoť se a Pošli fotku… je principem třetí etapy hry Otevírání a čištění studánek, kterou pro děti, rodiče a prarodiče připravilo rožnovské středisko volného času.
Terénní hra s pohádkovou tématikou za sedmero studánkami probíhá v okolí Rožnova pod Radhoštěm až do 22. května. Do hry jsou zapojeny Jahnova studánka, Helenka Zubří, Studánka za vodú, Studánka u Sladského potoka, korýtko v Hážovicích a studánky Rysová a V Mokrém s tím, že většina je přístupná i pro kočárky. Všichni, kteří se chtějí zapojí do soutěže o hodnotné ceny, musí poslat fotografii na e-mail soutezime@svcroznov.cz.  Více informací naleznete na www.svcroznov.cz.


Zdroj: Destinační společnost Valašsko s podporou Zlínského kraje.

       


Související fotografie