Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Ranní jízdu

Baví Vás: Mirek Karásek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Galerie za výlohou - Zlín

08.04.2021

Základní umělecká škola Morava přišla s netradičním projektem „Galerie za výlohou”. Ten představuje výtvarná díla žáků ve výlohách prodejen a restaurací v centru Zlína.

Základní myšlenkou projektu je ukázat díla žáků věnujících se výtvarné umělecké tvorbě i v době distanční výuky. V každé výloze s výtvarnými instalacemi najdete mapu odkazující na další místa, kde jsou díla žáků k vidění. Celkem se do projektu zapojilo deset prodejen a restaurací. Každá výloha představuje ucelenou výstavu žáků, jednotlivých učitelů a středisek, kde ZUŠ Morava se svou koncepcí „učitel za žákem” vyučuje. Můžete se tak seznámit s plošnou a prostorovou tvorbou různých technik mladých umělců např. z Velkého Ořechova, Fryštáku, Želechovic nad Dřevnicí, Hošťálkové, Ratiboře, Kateřinic či Liptálu.

Celý projekt je významnou podporou regionální kultury a vzdělávací umělecké platformy v době nejtěžší koronavirové krize. Zajímavé a obdivuhodné je, že s nápadem přišla ta část veřejnosti, která touto dobou trpí nejvíce – tedy provozovatelé a majitelé restaurací, provozoven a malých obchodů.

Související fotografie