Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Ranní jízdu

Baví Vás: Mirek Karásek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Holešov chystá další neobyčejnou výstavu - Květiny za sklem

22.03.2021

V arkádách holešovského zámku prozatím panuje krásná a inspirativní výstava Jaro v krajce. Co nevidět ji ale nahradí výstava další, která bude tentokrát v režii holešovských zahrádkářů. 

„Květiny pokvetou i v karanténě, takže jsme využili příležitosti a rádi prostřednictvím svých prací potěší návštěvníky. Nazvali ji vypovídajícím názvem „Květiny za sklem“. K vidění bude od 16. do 25. dubna, opět v každý den v časovém rozmezí od 10 do 19 hodin. 

Výstavě by měla předcházet soutěž žáků, studentů a členek zahrádkářských spolků z Holešova i okolí, kde předvedou své aranžérské umění. Okresní soutěž ve floristice s tématem „Květiny za sklem“ pro členky ZO ČZS a žáky základních a středních škol pořádá Územní sdružení českého zahrádkářského svazu Kroměříž ve spolupráci se ZO ČZS Holešov a městem Holešov. Zadání soutěže se liší podle kategorií, seniorky budou tvořit vypichovanou vazbu ze sušených rostlin ve vlastní nádobě a vázanou kulatou kytici z jarních květin, junioři a žáci potom vázanou kulatou kytici z jarních květin a vypichovanou vazbu z jarních květin. Na samotné výstavě tak budou vystaveny jejich floristické práce, doplněné dalšími květy a výzdobou. „Nejpěknější podívaná bude čekat návštěvníky v prvních třech dnech, kdy i prostor nádvoří rozkvete množstvím čerstvých květin. Tak se přijďte podívat,” zvou všechny zájemce pořadatelé. 

Více ZDE

Související fotografie