Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Ranní jízdu

Baví Vás: Mirek Karásek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Objevte Zlín pěšky i na kole

22.03.2021

Na procházku po městě se vydejte se Zlínským architektonickým manuálem (ZAM), který připravil 4 nové tematicky zaměřené stezky – Nebaťovský Zlín, Vily zlínských osobností, Zlín duchovní a Kudlov, moravský Hollywood.

A co na jednotlivých trasách uvidíte? Nebaťovský Zlín vás zavede mezi domy, které si v centru města nechávali stavět zlínští podnikatelé a zámožnější vrstva měšťanů. Blíže vás seznámí s prací např. Maxe Tintnera, Viktora Jandáska, Miroslava Lorence, ale také vlastní projekční prací Františka Lýdie Gahury. Po významných vilách vás provede stezka Vily zlínských osobností. Zavítáte i mezi tzv. ředitelské vily, které si nechali postavit ředitelé a manageři firmy Baťa. Stezku zakončuje trojice vil Miroslava Zikmunda, Jiřího Hanzelky a Zdeňka Lišky. Liškova vila se nachází v areálu filmových ateliérů na Kudlově a právě zde začíná další stezka Kudlov, moravský Hollywood, která vás seznámí s místní výstavbou. Stezka Zlín duchovní, jak již název sám napovídá, představí zásadní stavby reprezentující sakrální architekturu města – kostel sv. Filipa a Jakuba, klášter kongregace sester III. řádu sv. Františka, evangelický kostel, kapli sv. Václava na Kudlově a Lesní hřbitov. 

Podrobnosti k jednotlivým stezkám naleznete ZDE
Chcete raději vyrazit do zalesněných kopců Zlína? Pak se podívejte na turistický web ZDE
Pro vyznavače cykloturistiky máme přehledně zpracované cyklotrasy ZDE  a to jak pro silniční, tak i horská kola. Nechybí tipy na zajímavá místa, které můžete po trasách navštívit.