Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

OBJEVUJTE ZLÍNSKO A LUHAČOVICKO / Tipy na 26. 4. - 2. 5.

26.04.2021

Oblíbený cestovatelský pořad Radia Kroměříž je zpět! Máme pro vás nové tipy na výlety, tentokrát z turistické oblasti Zlínsko a Luhačovicko

PĚŠKY: PASEKÁŘSKOU STEZKOU: KUS PŘÍRODY KOUSEK OD ZLÍNA
Dnes vás vezmeme na procházku přírodním parkem Želechovické paseky, který leží jen 6 kilometrů od Zlína. Začátek a cíl procházky je na Kudlově, kde se napojíte na naučnou Pasekářskou stezku. Pasekáři tady kdysi žili, pásli ovce a stavěli dřevěnice a naučná stezka vás provede jejich životem i krajinou. A na ovečky, koně i krávy na stráních narazíte taky. 
Pasekářská stezka je okruh dlouhý 6,5 kilometrů se sedmi zastavení, které vám velmi poeticky představí, jak se tady kdysi žilo. Užijte si procházku krajinou plnou příběhů.

Kompletní výlet ZDE

VIZOVICE Z VÝŠKY: PROCHÁZKA PO KOPCÍCH I NEDOKONČENOU BAŤOVOU DÁLNICÍ
Pokud hledáte inspiraci pro procházku s krásnými výhledy do krajiny Vizovických vrchů, tak pro vás máme tip! Naše dnešní procházka začíná ve vesničce Chrastěšov nedaleko Vizovic. Z návsi se vydáte do kopečka k dřevění kapličce se zvoničkou a odtud až do lesa nad vesničkou. Příjemná procházka vede lesem, přes pastviny a louky, a odkrývá neskutečné výhledy na Vizovice a okolí. Potkáte také údolí, kterým prochází Baťova nedokončená dálnice. 
Vrátit se zpět můžete po značené cyklostezce nebo se projít Vizovicemi. Tohle je procházka pro všechny milovníky skvělých výhledů, pro rodiny s dětmi, pejskaře i kamarády, kteří už všude byli. 

VYRÁŽÍME NA PLOŠTINU: PĚŠKY, ALE I S KOČÁRKEM
Dnešní tip na výlet v sobě snoubí výhledy do krásné přírody se silnými příběhy, které se v této krajině odehrály. Vezmeme vás na Ploštinu – zaniklou pasekářskou osadu obce Drnovice, nedaleko Valašských Klobouk, kterou 19. dubna 1945 vypálili nacisté. Dominantou celého místa je památník obětem II. světové války a okupace, který je zasazený do malebné krajiny v podhůří Vizovických vrchů. Doporučujeme zaparkovat u drnovického kostelíku sv. Anežky České, odkud se můžete projít po zelené turistické trase, která vás po 2,5 kilometrech dovede až na Ploštinu. 
Pokud byste se sem chtěli vydat s kočárkem, tak doporučujeme vyrazit z Vysokého Pole, odkud na Ploštinu vede Kočárková stezka dlouhá asi 4,5 km. Výlet si užijí všichni milovníci historie a procházek.

Kompletní výlet ZDE.
 

Zdroj: Destinační společnost Zlínsko a Luhačovicko s podporou Zlínského kraje

      


 
Související fotografie