Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Odpolední relax

Baví Vás: Jitka Hrdličková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Otrokovické náměstí letos zpestří umělé kluziště

06.01.2021

Do poslední možné chvíle čekalo vedení města společně s vedením Otrokovické BESEDY, zda bude bezpečné vzhledem ke koronavirové epidemii nainstalovat umělé kluziště. Nakonec bylo rozhodnuto, že od 12. prosince 2020 do 13. ledna 2021 bude uprostřed náměstí kluziště umístěno. Vstup bude zdarma, ale s nutností dodržování aktuálních hygienických opatření.

Z původně plánovaného termínu, který byl stanoven na 4. prosince 2020, bylo datum zprovoznění kluziště posunuto na 12. prosince, kdy by měl být ukončen nouzový stav v zemi. „Tuto novinku jsem v hlavě nosila celý rok. Jelikož je na zimní období po pronájmu umělých kluzišť velká poptávka, objednali jsme jej s dostatečným předstihem.  Do toho přišla pandemie a nebylo jasné, zda bude možné a bezpečné kluziště pro veřejnost nainstalovat. Nakonec jsme usoudili, že lidé a především děti ocení možnost zabruslit si i za předpokladu, že budou muset dodržovat epidemiologická nařízení,“ uvedla starostka města Hana Večerková.

Umělé kluziště má velikost 20 x 10 m. „Vstup na umělou plochu bude  umožněn pouze na klasických bruslích, přičemž každý odpovídá  za vlastní bezpečnost a za bezpečnost dětí odpovídají rodiče. Na mantinelu bude umístěn provozní a bezpečnostní řád, jehož dodržování bude kontrolovat městská policie prostřednictvím bezpečnostních kamer,“ uvedl jednatel Otrokovické BESEDY Filip Pastuszek. „Naší snahou je prostor před Besedou v adventním čase i letos oživit. Bruslením chceme udělat radost především dětem. Pevně věřím, že se nám podaří alespoň trochu obyvatele našeho města potěšit a vrátit nám všem optimistu a elán do života,“ sdělila starostka města Hana Večerková.