Jubilejní desátý ročník hudebního festivalu Letní alternativa tradičně pořádá Město Bystřice pod Hostýnem je připraven.
Festivalová brána se návštěvníkům v sobotu 8. srpna otevře od 18.45 hodin
Nádvoří bystřického zámku se v sobotu 8. srpna stane dějištěm dalšího z dílů Bystřické alternativy, která se skládá ze své jarní a letní části.
Za deset let své historie tento malý open air festival přivítal řadu zvučných a známých jmen české i zahraniční alternativní scény. Festival malý, nicméně s velmi osobitou dramaturgií. Postupem času se stal součástí pravidelné bystřické kulturní nabídky a publikum už mohlo zažít, kromě desítek kvalitních menších kapel, například Visací zámek, Plastic People of The Universe, Sunshine, Našrot, Slobodnou Európu, Mňágu a Žďorp, Plexis, Už jsme doma, Davovou psychózu, Garage, The Prostitutes, XIII. století, Tatabojs anebo třeba kapely z exotických destinací jako Argentina, Írán nebo Austrálie. A především i loňskou crossoverovou lahůdku v podobě finských Waltari.
Letos Alternativa nabídne novojičínskoafrické bubeníky Kubuku, instrumentální valašské kouzelníky Docuku z Valmezu a ve finále dokonce hned dvě legendy: z hlavního města přijedou bigbítoví klasici Michal Ambrož a Hudba Praha a temně elektronická a provokativní Vanessa.
„Měli jsme už v lednu komplet připravenu Jarní alternativu a všichni víme, co za pohromu přišlo. Muzikanti nemohli hrát, lidi nemohli na koncerty. Takže jsme opravdu moc rádi, že se v červnu vedení města rozhodlo akci uskutečnit. Situace se naštěstí drží a věříme, že letošní Letní si užijeme pohodově mezi zámeckými zdmi v krásném horkém večeru,“ sděluje očekávání jeden z promotérů festivalu Martin Táborský. Dodává, že větší festivaly byly z většiny bohužel letos zrušeny a muzikanti mají tedy velkou chuť hrát na každé možné akci
a stejně tak i publikum je díky nucené jarní odmlce po živé muzice ´hladové´.
„Michal Ambrož s Hudbou Praha jsou už česká rokenrolová klasika, no a podobnou smršť jakou s projekcí předvede ikona české elektrobodymusic Vanessa naše město snad ještě nezažilo. Doufáme tedy, že na tuhle party přijde spousta lidí a proběhne ke spokojenosti publika i muzikantů a hlavně se budeme dobře bavit. Nikdo neví, co bude za týden, ale snad se nebude opakovat černý scénář, který dopadl tvrdě nejen na celou kulturní scénu“, doplňuje informace druhý z promotérů festivalu Tomáš Hradil.
Organizátoři také, oproti minulým ročníkům, avizují rozšíření barů a tím také zajímavější proudění publika v místě akce. „Poslední tři ročníky měly velkou diváckou odezvu. A letos máme program opravdu velmi alternativní, ale o tom náš festival je. Kromě pražských bigbítových headlinerů pak na jedné straně valašští chachaři s lidovkami Docuku a na druhé elektronica prokládaná africkými bubny desetičlenných Kubuku. Slavíme letos malé výročí, tak je čas na sladkosti!“, sděluje dál hlavní produkční festivalu Hradil. A dodává, že díky dobré organizaci a úspěšnému vystoupení loňských Waltari začala jednání i s dalšími světovými jmény. „Vedení našeho města je akci dlouhodobě velmi nakloněno, stejně jako
i místní publikum. Takže se velmi těšíme na sobotu a rádi bychom uvítali opět plné nádvoří. Bystřice je sice malá, ale má svůj potenciál, který se neustále zvyšuje. Vidíme to každý rok. Lidé festival oceňují a my bychom rádi dál do budoucna do našeho města vozili kvalitní muziku, známá jména stejně jak i ta méně známější, a tím rozšiřovali, jak se říká, obzory.
Přijďte se v sobotu bavit,“ uzavírají společně pozvánku s úsměvem a vizí Tomáš Hradil
a Martin Táborský ze Seventy.cz.
Vstupenky lze až do pátku 7. srpna zakoupit v místním Infocentru za velmi příjemnou cenu 200,- Kč.