Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Polední relax

Baví Vás: Jitka Hrdličková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Kroměřížská výstava Floria Léto 8. a 9. srpna

31.07.2020

Kroměřížbude o víkendu 8. a 9. srpna patřit všem milovníkům květin,zahrádek, řemesel, skvělé hudby a také těm, kteří přijdoupotěšit své oko zhlédnutím nápadité květinové expozice.Kroměřížské výstaviště totiž uspořádá tradičnízahradnickou výstavu Floria Léto. Letošní téma celé výstavy jeDožínkováslavnost.Kvůli současné hygienické situaci proběhne celá akce podlebezpečnostních pravidel farmářských trhů – mimo jiné budouzavřené vnitřní pavilony a celá výstava proběhne na čerstvémvzduchu. Vstupné je proto zlevněné, ale podívaná to budeopět mimořádná!

Návštěvnícina výstavě nakoupíkvětiny, okrasné a ovocné stromy, keře, zahradní nářadí,nábytek a mnohodalšího pro dům i zahradu od stovek prodejců z celéČeské republiky i ze zahraničí. Okouzlí je tematicky vyzdobenéflorální objekty stovkami květin na témaDožínkové slavnosti. „Florálníobjekty budou umístěny po celém výstavišti a každý den výstavybude probíhat aranžování v přímém přenosu. Celkem budesedm objektů – pět z nich připraví aranžéři dopředu azbývající dva florální objekty vzniknout v sobotu a neděli.Objekty ztvární přední české floristky Jarmila a PetraPejpalovy. Můžete se těšit na dožínkové alegorické vozy,dožínkové věnce, dožínková strašidla a další,popisujemanažer výstavy Vojtěch Zahradník. 

Květinovávýstava se i letos rozšíří mimo brány výstaviště, kdy předníaranžéři citlivě vyzdobí květinami kroměřížský kostelsvatého Jana Křtitele. Aranžéři vyzdobují při výstavě FloriaLéto kroměřížské kostely již několik let. VýstavištěKroměříž chce i nadále tuto tradici udržet. Účelem jesymbolické propojení květinového světa se světem duchovním,kdy nádherné kostely skýtají úžasné prostředí pro květinovouvýzdobu.

Kroměkvětinového aranžmá se mohou návštěvníci těšit naprodejní výstavu kaktusů,expozici sukulentů a balkonových rostlin, čivýstavu drobného zvířectva a okrasného ptactva. Výstava nabídnetaké prodej desítek místních produktů s ochrannýmoznačení Regionální potravina, které uděluje Agrárníkomora. V rámci akce proběhne v sobotu od 10 do 13 hod. izávod ve skoku králíků přes překážky "Králičíhop" pořádaný svazem chovatelů Kroměříž.

Promalé zahradníky bude otevřen unikátní zábavní park Dětskýsvět Kroměříž s desítkami vnitřních i venkovních atrakcípro malé i velké. Dospělí návštěvníci výstavy mají navícvstup do Dětského světu zdarma. Otevřena bude venkovnírestaurace Na Rynku i mnoho občerstvovacích stánků. Komfortnávštěvníkům zajistí i parkovací plocha pro více než dvatisíce automobilů. Po celou dobu výstavy je pro návštěvníkypřipraven bohatý doprovodný a hudební program.

Více ZDE