Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIA



Kulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

JAZZ na Scéně - Pátek 17. 5.

15.05.2013

Restaurace & Kavárna Scéna Kroměříž - pátek 17. května od 19 hod. - zastřešená terasa (vstup z restaurace Scéna). 
Výjimečný jazzový zážitek, dvojkoncert fenomenálních zpěvaček od Dunaje.

Júlia Karosi se narodila v hudební rodině a ve velmi raném věku začala hrát na klavír a housle. Vystudovala na univerzitě estetiku a filozofii a během studia se začala více zajímat o jazz. Přešla pak na soukromou hudební školu, vedenou Gáborem Winandem, v roce 2011 pak absolvovala hudební akademii Ference Liszta obor jazzový zpěv. 

Charizmatická zpěvačka a kytaristka Ika Kraicová je často přirovnávaná k Szidi Tobias, paní Haně Hegerové, Radúze nebo Ide Kellarové, která osobně rozvíjela její vokální projev. 

JÚLIA KAROSI QUARTET / HU /  
     
Júlia Karosi se narodila v hudební rodině a ve velmi raném věku začala hrát na klavír a housle. Vystudovala na univerzitě estetiku a filozofii a během studia se začala více zajímat o jazz. Přešla pak na soukromou hudební školu, vedenou Gáborem Winandem, v roce 2011 pak absolvovala hudební akademii Ference Liszta obor jazzový zpěv. Jejími učitelé byli Ágnes Lakatosová a Tamás Berki.

Júlia založila v roce 2009 vlastní kvarteto (zpěv, piano, kontrabas a bicí).

Júlia Karosi - vocal, Tamás Balázs - piano, Balázs Horváth – kontrabas, Bendegúz Varga – bicí

Kapela pravidelně vystupuje ve všech maďarských a rakouských jazzových klubech a festivalech. Juliino debutové album  Stroller of the City Streets (Kočárek z městských ulic) vyšlo v únoru 2012. Repertoár se skládá většinou z originálních kompozic, jejich zvuk je směs klasické hudby a moderního jazzu, jejíž provedení je navýsost delikátní a zároveň průzračně zvučné. Více:  www.karosijulia.hu

DUO ROMANIKA / SK /                        

Charizmatická zpěvačka a kytaristka Ika Kraicová je často přirovnávaná k Szidi Tobias, paní Haně Hegerové, Radúze nebo Ide Kellarové, která osobně rozvíjela její vokální projev. Silný žensky element v textech a divoké rytmy vyvažuje hluboký a jazzově kultivovaný zvuk kontrabasu, na který hraje její životný partner Roman.

V koncertním provedení dua ROMANIKA se potkávají šansonové nálady, pouliční kabaret, jiskřivé čardáše, world-ethno music a bujaré písničky se silnými texty od významné slovenské poetky Evy Luky a zhudebněné Shakespearovi sonety. Více: www.romanika.sk

Pořadatel: DŮM KULTURY v Kroměříži
Vstupné: 150,- Kč ARTE 100,- Kč

Související fotografie