Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Odpolední relax

Baví Vás: Jitka Hrdličková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Putovní klimatická výstava „Klima se mění. Změň se i ty!“ - Uherské hradiště

05.03.2020

Putovní klimatická výstava „Klima se mění. Změň se i ty!“, která v loňském roce zavítala do celkem dvanácti měst a obcí v rámci celé České republiky, navštíví i Uherské Hradiště. Od 17. do 26. března bude k vidění ve foyer kina Hvězda.

Proč žijeme ve skleníku? Jaký je vliv člověka na klimatický systém Země? Co říkají scénáře vývoje klimatu? Jaké má a bude mít změna klimatu dopady ve světě a v Česku? Jaké aktivity pro ochranu klimatu probíhají u nás doma i v zahraničí? A co můžeme udělat my sami pro zmírnění dopadů změn klimatu? Na všechny tyto otázky se výstava snaží odpovědět.

„Na dvanácti panelech srozumitelnou a názornou formou ukazuje základní fakta o dopadech globální změny klimatu, jejích souvislostech, příčinách a zejména možnostech, jak na změny mohou lidé, města a další subjekty reagovat,“ uvedl Daniel Tichý z CI2, o.p.s., která je realizátorem výstavy a pod hlavičkou projektu "Klima se mění: od informací k akci" se zaměřuje na osvětu a informování tuzemské veřejnosti  o konkrétních příkladech úspěšných klimatických opatření v Česku.

Vernisáž výstavy se uskuteční v kině Hvězda ve čtvrtek 19. 3. 2020 v 15:00 hodin.

Více ZDE

Související fotografie