Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Muzeum Kroměřížska zve na výstavu Natura semper viva

13.02.2020

Kroměříž vytvořilo unikátní výstavu oslavující přírodu. "Natura semper viva" neboli "Příroda stále živá" to je název výstavy, která představí desítky děl vytvořených různými technikami. Výstavu zahájí 13. 2. v 16hodin vernisáž a bude možné ji vidět v Galerii Muzea Kroměřížska do 29. března.  


Na rozmanitost přírody upozorňují díla žáků výtvarného oboru Základní umělecké školy Kroměříž. Expozice je prezentací aktuální práce učitelů  Mgr. Kamily Kulhavé, PaedDr. Moniky Kučerové, Mgr. Michaely Skácelové a vedoucího výtvarného oboru na škole Mgr. Jiřího Wiesnera: "Pracovali jsme se svými žáky nejrůznějšími technikami od kresby přes malbu, pastel, voskovou batiku, linoryt, tisk z koláže, tisk z papírového prořezu k postupům prostorové tvorby jako je keramika, papírové objekty, kašírování," přiblížil podrobněji Jiří Wiesner. "Cílem bylo vyjádřit neobyčejnou bohatost a rozmanitost rostlinných i živočišných forem," dodal.

Výstava nabízí výběr nejkvalitnějších děl, která vznikala v posledních více než šesti měsících. Na daném tématu pracovalo téměř všech 270 žáků výtvarného oboru.

"Náš výtvarný obor je oceňován jako mimořádně kvalitní v rámci republiky a patří k největším ve Zlínském kraji. Jsme součástí projektů MenArt, kde jsme spolupracovali například s panem umělcem Petrem Niklem, byli jsme součástí projektu Malí velcí umělci, i dalších projektů určených široké veřejnosti," uvedla ředitelka školy, Ivona Křivánková.
 
ZUŠ Kroměříž je nejstarší základní uměleckou školou ve Zlínském kraji (138 let) a patří také k největším ve Zlínském kraji, poskytuje základní umělecké vzdělávání 1520 žákům ve čtyřech oborech - hudebním, výtvarném, literárně-dramatickém a tanečním.

Související fotografie