Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Kulturní akce v Holešově 2020

30.01.2020

Kulturní sezona v Holešově 2020 nabídne:

Se studentským představením Ples v opeře se dne 26. 2. představí Konzervatoř P. J. Vejvanovského Kroměříž. Studenti konzervatoře u nás vždy jednou ročně vystupují v rámci svých absolventských představení.

Letos se také uskuteční 20. ročník krásné akce pro děti s názvem Noc s Andersenem. Jubilejní 20. ročník Noci s Andersenem se koná v celé republice, ale i v zahraničí (Slovensko, Slovinsko) a začíná v pátek 27. března a končí v sobotu 28. března. Městská knihovna každoročně pořádá tento zážitkový večer i s přespáním pro asi třicítku dětí. Letošní oficiální téma je zaměřené na 200. výročí narození Boženy Němcové, na 20. výročí českého překladu Harryho Pottera a na Jana Ámose Komenského. Harry Potter ovládl Holešov v loňském roce, takže letos jej určitě neuvidíme. Jaké téma ale bude zvoleno, knihovnice zatím nechtějí prozradit. 

Musica Holešov si pro jarní řadu připravila následující koncerty:
29. březen          Pražský komorní  balet
2. květen           Pocta  -  Sarkander     
24. květen         Dialogy harfy a klavíru   / Košárek – Boušková /
18. červen        Yale Strom + Trio Maisel + Elisabeth Schwartz

Těšit se můžeme také na charitativní běh pro zdraví, který se poběží letos již potřetí. Tato milá akce probíhá v rámci Dne pro zdraví, který tentokrát připadne na 4. 4. 2020.

První květnový víkend pak bude patřit Dnům města Holešova, které se letos ponesou jak v duchu Sarkandrovských oslav, tak i v duchu výročí 140 let SDH Holešov a TJ Sokol Holešov. Připraven je unikátní koncert, na kterém vystoupí čtyřicetičlenný Kühnův smíšený sbor z Prahy, ostatně jeden z nejlepších velkých pěveckých sborů u nás i v celé Evropě. Hrát bude plně obsazená Fiharmonie Bohuslava Martinů ze Zlína, vystoupí i sólisté Kristýna Vylíčilová, Kateřina Oškerová a Aleš Janiga. Dále se návštěvníci mohou těšit na koncert Vladimíra Hrona. Samozřejmě budou rozdělovány dotace v Akci milion a oceňovány budou také osobnosti města.

Zcela unikátním a velice půvabným projektem bude provedení Prodané nevěsty Opavskou operou v prostorách zámecké zahrady. Prodanou nevěstu si budou moci diváci nejen poslechnout, ale také prožít. Zahrada se totiž přenese do 19. století na pravou středočeskou veselici, návštěvníky budou vítat krojované dámy, rozdávat budou preclíky, atmosféru doladí artisté a dirigovat celou operu bude samotný Bedřich Smetana. Na tuto podívanou se mohou všichni těšit dne 6. 7. 2020.

21. – 26. 7. proběhne 20. Ročník Festivalu židovské kultury Ha-makom. Konkrétní program je ve fázi přípravy. Opět ale můžeme zmínit přednášky, filmy, koncerty, ochutnávky židovských jídel a další. Stěžejním bodem programu bude koncert Ivy Bittové a Čikori na nádvoří zámku.

Ze sportovních aktivit můžeme zmínit 14. 2. Večer bojovníků – zápasy bojovníků v thajském boxu, kdy ring vyroste přímo pod křišťálovými lustry velkého sálu zámku Holešov, setkání a soutěž mažoretek Všetulská hůlka se uskuteční 5. 4., LMK Čmelák otevře nebe 18. 4., jarní srdcovka cyklistů Rohálovská 50 se pojede 25. 4., zahájení cyklistické a motorkářské sezony proběhne první květnový víkend, ČS Bikemaraton Drásal je připraven na 27. 6., 

Související fotografie