Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Ranní jízdu a Jitkou Hrdličkovou

Baví Vás: Mirek Karásek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Taneční hodina - Hulín

09.01.2020

Přijďte na divadelní hru z baletního prostředí od Astrid Saalbachové Taneční hodina! Bude se konat 15. ledna v 19 hodin v Hulíně v Městském kulturním centru.

Nenechte si ujít tragikomickou hru z baletního prostředí v podání divadelního spolku Dámská Šatna. Předprodej vstupenek a další informace najdete na webových stránkách TJ Sokol Kroměříž.  

Každá touží vzlétnout do výše a slyšet potlesk diváků.

Jakmile ženy vstoupí na jeviště, uvědomíte si, že ani jedna z nich svůj sen nenaplní. Divákům jsou jejich výkony, kterým kraluje postarší Lotta (Milena Steinmasslová) ve staromódním oblečku, jenom pro smích.

Touha po konkrétním ztvárnění staví všechny baletky do jedné řady. Čeká na ně cesta plná překážek, na které nesmí cítit bolest. Obepínající trikot a sukýnka jsou nutností, i když nesou chudý punc dokonalosti.

Rivalitu, pro balet charakteristickou, uvidíte ihned. Jenom jedna ze sedmi může být nejlepší, a proto soutěživost a zákeřnost nezná mezí. Představení si od začátku na nic nehraje.

Autorka: Astrid Saalbachová (1955) se vždy točila okolo divadla v Dánsku. Začínala jako herečka. V 80. letech nejprve napsala několik rozhlasových her, poté pokračovala dramaty a několika romány. Patří mezi nejvýraznější dánské divadelní osobnosti své generace a její hry patří v cizině k nejhranějším. Hra Taneční hodina byla přeložena do češtiny rok po dánské premiéře (1987).

Související fotografie