Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Den za obnovu lesa už tuto sobotu 19. října

15.10.2019

Den za obnovu lesa – Revír Malenovice, Pod Tlustou horou „Na plácku“

Lesy České republiky, s.p., vás zvou na Den za obnovu lesa. Je to den, který nás spojí v úsilí čelit mimořádné kalamitě v našich lesích tím, že společně tento den symbolicky zahájíme výsadbu nových lesů, které budou růst po další generace.

Přijďte nás i se svými blízkými podpořit v Den za obnovu lesa. Kromě výsadby sazenic si můžete vyzkoušet i lesnické dovednosti, prověřit si své znalosti a v příjemném prostředí se také určitě dobře pobavíte. Rádi bychom upozornili, že osoby mladší 15 let mohou sázení a další práce v lese provádět jen se souhlasem zákonného zástupce.

Spolu s našimi lesáky i známými osobnostmi z vašeho regionu přidáte svůj první stromek ke společnému úsilí nazvanému Sázíme lesy nové generace. Svoji účast pro Zlínský kraj potvrdil i Tomáš Dvořák (atlet, olympijský medailista, trojnásobný mistr světa).

Skupinám nad 10 zájemců doporučujeme předem kontaktovat koordinátora: martin.hromadka@lesycr.cz

Parkoviště: oboustranně zpevněné místo podél lesní cesty, dostupnost vozidlem po asfaltové komunikaci od lokality U Majáku, dostupnost pro pěší od zastávky „točna Maják“, případně i z města po modré a zelené turistické stezce, k místu se lze dostat také na kole po cyklotrase od lokality U Majáku, GPS: 49.1983733N, 17.6406236E, případně záložní parkoviště ve stejné lokalitě vzdálené cca 500 metrů od shromaždiště a hlavního parkoviště, GPS: 49.2041672N, 17.6423831E

Shromaždiště: totožná lokalita s hlavním parkovištěm GPS: 49.1983733N, 17.6406236E

Program: 
– měření kmenů a měření volně stojících stromů
– lesnické plánování (informace o lese)
– setkání se známými osobnostmi
– lesní pedagogika pro nejmenší
– hry a soutěže
– zalesňování
– drobné lesní práce
– ukázka práce s koňmi v lese

Pro zalesňování doporučujeme pevnou obuv a oděv přizpůsobený počasí a terénu. Nářadí poskytnou organizátoři.

Poznámka organizátorů:
Pracoviště zalesňování je vzdálené cca 500 m od shromaždiště (parkoviště) po nezpevněné lesní komunikaci. Vhodnou obuv a oblečení s sebou. Parkoviště pro vozidla je dostupné za každého počasí po zpevněné asfaltové komunikaci od lokality U Majáku. Vjezd vozidel do lesa bude umožněn jen do vyčerpání kapacity parkoviště. Po odjezdu účastníků bude umožněn vjezd dalším vozidlům, komunikace bude v den akce „Sázíme lesy nové generace“ pouze jednosměrná, výjezd vozidel z lesa bude umožněn pouze do městské části Zlína - Malenovice.

Lokalita pro zalesňování má omezenou kapacitu počtu účastníků, ve vztahu k počtu nářadí, sadebního materiálu a možnostem parkování. Smyslem akce je vyjádřit podporu a zájem o obnovu lesů v České republice zasazením třeba jediné sazenice. Není technicky možné na jednom konkrétním místě sázet v neomezeném počtu účastníků a nejde nám ani o žádné rekordy.

Více informací o události:
http://bit.ly/SázímeLesyZlínskýKraj