Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

V rámci akce Den bez aut se uskuteční sbírka Kola pro Afriku

10.09.2019

Otrokovice - Dětský koutek, prohazovadla, vědomostní úkoly či výtvarná dílnička. To a mnohem více připravil Dům dětí a mládeže Sluníčko pro veřejnost k příležitosti Dne bez aut. Tato akce se již stala tradiční součástí Evropského týdne mobility. Vezměte děti a přátele a přijďte v neděli 22. září do parku před městskou polikliniku. Program je připraven od 15 do 18 hodin.

Pro účastníky bude připraveno mnoho aktivit. Děti si mohou užít jízdu na ponících, skákací hrad či malování na obličej. Stanoviště zde bude mít BESIP a Otrokolo.
„V 16:00 hodin vystoupí klaun Brdík, můžete se těšit na bublinovou show, kytaru, kejkle, či žonglování“ popsala Jana Bárová, hlavní organizátorka akce, pracovnice DDM Sluníčko.

„Vstup na akci je zdarma, ale některé atrakce budou zpoplatněny. Zajištěno bude taktéž občerstvení. Zakoupit bude možné ledovou tříšť, domácí brambůrky a další pochutiny,“ dodala Jana Bárová. Závěrem upozornila, že akce se uskuteční pouze za příznivého počasí.

Součástí akce bude letos sbírka Kola pro Afriku. Nepotřebné kolo mohou lidé věnovat dětem do Afriky. Hlavním posláním organizace Kola pro Afriku je podpořit gambijské děti na jejich cestě za vzděláním. Společnost se zabývá také výběrem partnerských škol, které kola rozdělují dětem, zakládá školní opravny kol, školí tamní mechaniky, vytváří nová pracovní místa v jejich regionu a do projektu zapojují i místní obyvatele.

Ať už je jízdní kolo v jakémkoliv stavu, přinese užitek. Nepojízdná kola se využívají na náhradní díly. 
Více informací na: www.kolaproafriku.cz

Den bez aut je mezinárodní den, který se slaví každoročně 22. září. Akce má poukázat na přijatelnější způsoby dopravy a podpořit omezování městského automobilismu.