Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Polední relax

Baví Vás: Jitka Hrdličková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

S vláčkem o závod 2019

22.08.2019

Evropský týden mobility se blíží i s vláčkem o závod Letošní Evropský týden mobility v Kroměříži opět nabídne možnost zazávodit si s vláčkem. Stejně jako v minulých letech, bude i letos v nákladním obvodu železniční stanice připravena lokomotiva “Prasátko”, aby si s ní mohli změřit síly odvážlivci všech věkových kategorií. 

Místo konání - nádraží v Kroměříži v sobotu 14. září 2019 od 10. - 16. hodin.

Již potřetí se totiž na kroměřížském vlakovém nádraží uskuteční sportovně-kulturní akce S vláčkem o závod, kterou pořádají spolky Kroměřížská dráha a Kolem KM za podpory města Kroměříže a Českých drah. Kromě samotného závodu s lokomotivou bude připravena i řada dalších atrakcí: otevřené Železniční muzeum vedle budovy vlakového nádraží, program pravčických cykloveteránů PRAKR nebo různé dovednostní soutěže. A pozor, opět přijedou toulavý historický autobus Škoda, motoráček Hurvínek a slavný náklaďák Tatra.

Evropský týden mobility je celoevropská kampaň na podporu veřejné dopravy, udržitelné mobility a aktivního pohybu. Letošní ročník chce do popředí zájmu vytáhnout zdánlivě nejobyčejnější druh dopravy, a sice pěší chůzi.

Na co můžete těšit:
Závod na kole proti motorovému vláčku
Děti změří své síly s motorovým vlakem. Přivezte si vlastní kolo, koloběžku a helmu a můžete se zúčastnit tohoto závodu o ceny.

Muzeum KMD
Můžete navštívit železniční muzeum, které se nachází na nádraží v Kroměříži (mapa zde). Otevřeno bude od 9:00 – 17:00 hod. Více informací zde.

Tatra team Korytář – Molek
I letos se přijedou předvést tatrovky ze sportovního amatérského týmu Korytář – Molek. To se máme zase na co těšit!

Historický autobus
Bude přistaven historický autobus Škoda 706 RTO LUX, který budete smět prozkoumat a dokonce se i svézt!

Cykloveteráni z Pravčic
Celou akci budou doprovázet cykloveteráni z Pravčic, kteří budou podnikat spanilé jízdy po Kroměříži.

Hudba
Vše bude moderovat a hudbou podbarvovat DJ Marek

Stánek Českých drah

Český červený kříž

Mini dopravní hřiště

Občerstvení zajištěno

Tříkolka s výbornou kávičkou

Odpolední kreativní dílnička

Podmínky účasti: 
Použití ochranné cyklistické přilby při účasti na akci je pro nezletilé cyklisty povinné, pro ostatní cyklisty doporučené. Účastníci akce jsou povinni respektovat pokyny pořadatelů. Účastníci akce jsou povinni dodržovat zásady bezpečné jízdy. Pořadatelé si vyhrazují právo změnit program. Organizátor není odpovědný za škody, které nejsou zaviněny zanedbáním z jeho strany, není odpovědný za případné zdravotní problémy účastníků akce.

V rámci akce „S vláčkem o závod“ pořádanou spolkem Kolem KM, z. s. (IČ: 05927862), budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Spolek Kolem KM nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty. AKCE SE KONÁ JEN ZA PŘÍZNIVÉHO POČASÍ!

Související fotografie