Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Odpolední relax s Matějem Neradilkem

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Zámek Holešov otevírá sezonu. Zve na putovní hru za polodrahokamy

12.04.2019


Zámek Holešov otevírá sezonu tradičním programem pro rodiny s dětmi. 13. dubna od 16 hodin se budou na zámku, v zámecké zahradě, synagoze a kovárně hledat opravdové drahé kameny. Na cestě zámkem a podzámčím se veřejnost může těšit na historické postavy, které v Holešově mohly žít a nebo patří do pohádek. Na zámku to bude zámecký pán a chotí, strážcem pokladu a rádcem, v synagoze rabín, v kovárně kovář a jeho žena a na trojzubci doboví rybáři. Lidé mohou potkat i loupežníka, který si ukradený poklad chrání.

„Putovní hra pro malé i velké účastníky je postavená na pohádkovém příběhu. Loupežník ukradl zámeckému pánu a paní poklad a poztrácel jej. Úkolem návštěvníků je posbírat jednotlivé kameny a přenést je zpět na zámek do královské truhlice. Kdo se nedá, toho čeká bohatá odměna,“ shrnuje hlavní myšlenku akce vedoucí MKS Holešov Lenka Hasníková s tím, že organizátoři hry pracují s opravdovými polodrahokamy.

Příjemný program čeká účastníky putování také na nádvoří. Lidé si užijí historické soutěže a řemesla. Putování vyvrcholí v 19 hodin rytířským soubojem a ohnivou show.

Otevírání sezony na holešovském zámku s názvem Drahé kameny ze zámku se koná 13. dubna od 16 do 20.30 hodin. Vstupné 80.- dospělí, 40.- děti od 3 let.

Zahájení i ukončení sezon na holešovském zámku v duchu aktivního společenského programu pro celé rodiny je tradicí, jen téma se každý rok mění. Účast veřejnosti bývá velmi vysoká. Městské kulturní středisko Holešov loni připravilo dvě velké pohádkové akce, na začátku sezony v dubnu 2018 přišlo tisíc šest set lidí, v říjnu na závěr sezony rekordních dva tisíce lidí.