Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Odpolední relax s Matějem Neradilkem

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Myslivecká výstava promění kroměřížské výstaviště v království přírody

09.04.2019

Výstavišti Kroměříž bude o víkendu 13. a 14. dubna patřit již šestému ročníku prodejní výstavy MYSLIVOST A PŘÍRODA. Milovníci přírody se mohou těšit na stovky vzácných trofejí, unikátní přednášku odborníka na srnčí zvěř Pavla Scherera, velkolepou expozici africké zvěře, jarní svod psů loveckých plemen, sokolníky, soutěž o nejlepší zvěřinový guláš, nebo na sobotní burzu mysliveckých a rybářských potřeb. O pohodovou atmosféru se postará kapela Podjezd a Jožka Šmukař s cimbálovou muzikou.

„Druhý dubnový víkend budou v prostorách výstaviště ke zhlédnutí stovky kusů srnčí, dančí, mufloní i jelení zvěře v rámci tradiční chovatelské přehlídky trofejí zvěře ulovené v okrese Kroměříž v roce 2018. Pro milovníky psů je na sobotu připraven jarní svod loveckých plemen a tím sobotní program nekončí.  Program výstavy pokračuje zajímanou přednáškou jednoho z největších odborníků na chov srnčí zvěře Pavla Scherera na téma Chov srnčí zvěře v teorii a praxi,“ říká manažerka výstavy Andrea Majdová.   
Letošní výstava Myslivost a příroda nabídne návštěvníkům i unikátní sbírku trofejí ryb, či ohromující expozici zvěře ulovené v Africe. Představí se i sokolníci se svými svěřenci, trubači a zástupci Českomoravské myslivecké jednoty, kteří pro nejmenší návštěvníky májí připraveny nejrůznější zajímavé poznávací soutěže týkající se přírody a zvířat v ní žijících. Návštěvníkům výstavy bude předvedena raritní sbírka entomologa Jiřího Stavinohy z Kroměříže s více než sedmdesátiletou historií. Ke zhlédnutí budou největší brouci Afriky rodu Goliathus, největší tesaříci Asie a Brazílie a zlatohlávci a chrousti z celého světa. Součástí výstavy budou i desítky prodejních stánků se vším, co potřebujete do lesa, přírody, na hory či k vodě.

Řezbářské umění budou v průběhu celého víkendu předvádět nadaní studenti Střední školy nábytkářské a obchodní z Bystřice pod Hostýnem, kteří předvedou svou zručnost při výrobě dřevěných postav do expozic Výstaviště Kroměříž. Na výstavě dostanou prostor k prezentaci i střední školy COPT Uherský Brod – obor puškař, Střední lesnická škola Hranice a Střední odborná škola sv. Jana Boska. V rámci výstavy Myslivost a příroda budou také ke zhlédnutí nejlepší výtvarné práce žáků kroměřížských základních škol na téma „Zvířecí mláďátka“. 

K výstavě neodmyslitelně patří i pestrá gastronomie, která návštěvníkům v hojném množství stánků s občerstvením nabídne nejrůznější pochoutky nejen ze zvěřiny a ryb. Součástí je již tradiční soutěž amatérských i profesionálních kuchařských týmů „O nejlepší zvěřinový guláš“, která proběhne v neděli. 
Po loňském úspěchu i letos bude v provozu venkovní laserová střelnice na letící terč, která simuluje skutečnou brokovou střelbu. Děti i dospělí se mohou zapojit do soutěže o nejlepšího střelce. Trénovat přesnou mušku budou moci návštěvníci i u lukostřeleckého stanoviště.
Připraven je pro návštěvníky také bohatý doprovodný program v podobě hudebních vystoupení. V sobotu se na Výstavišti Kroměříž poprvé představí zlínská country kapela Podjezd. V neděli pak vystoupí stálice Jožka Šmukař s cimbálovou muzikou.

Výstava Myslivost a příroda 2019:
Kdy: 13. – 14. dubna 2019 - otevírací doba vždy 9:00–17:00
Kde: Výstaviště Kroměříž - http://www.vystavistekromeriz.cz/akce/myslivost-a-priroda-2019
Za kolik: základní vstupné je 100 Kč, vstupné pro rodiny je 250 Kč + další zvýhodněné vstupné