Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Dopolední maraton

Baví Vás: Matěj Neradilek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Zlínská galerie G18 představuje netradiční výstavu Průzkumy tradice

14.12.2018


Galerie G18 otevírá novou výstavu s názvem Průzkumy tradice. Výstava představující práce studentů Fakulty multimediálních komunikací se zaměřuje na téma tradice a udržitelnost. Celá výstava bude otevřena do 17. 1. 2019.

Výstavy nazvané Průzkumy otevírají galerii G18 Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Jejich základním cílem je prezentace témat, které mají ateliéry napříč fakultou společné a objevují se v tvorbě studentů nezávisle na ateliérových zadáních. Výstava Průzkumy tradice volně navazuje na předchozí výstavu Průzkumy bydlení a představuje udržitelný design a design inspirovaný tradicí.

Používání tradičních prvků v moderním umění a designu bylo donedávna netradiční

Tradice byla v kontextu umění i designu donedávna zapovězeným slovem. Zkušenosti a dovednosti předávané po generace na čas nahradily nové technologie, přístupy a myšlení, které se neohlíželo zpět. Dnešní naléhavou potřebu udržitelnosti můžeme chápat jako jeden z důsledků přerušení tradic, jako obecnou touhu po trvání či trvanlivosti, nebo obnově.  Výstava se dotýká tradičních řemesel a postupů, inspirace lidovými motivy ale také moderních technologií, využitelnosti zbytkových materiálů i například ekologických přístupů v průmyslové výrobě. Více o galerii G18 se dočtete na jejích webových stránkách.

Zdroj: UTB